یافته جدید محققان؛

تاثیر ویتامین B12 و فولات در درمان کبدچرب شدید

تاثیر ویتامین B12 و فولات در درمان کبدچرب شدید

اسنک: بر طبق تحقیقات جدید، ویتامین هایی مانند B12 و فولات ممکنست بتوانند تعدادی از لطمه های کبد را معکوس کنند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، مشکلات کبدی به دلیلهای مختلف ممکنست رخ دهد اما همیشه ناشی از مصرف الکل نیست. کبدچرب غیرالکلی نوع تهاجمی از بیماری کبد چرب است که می تواند موجب لطمه شدید کبد شده و بر سلامت کلی بدن تأثیر بگذارد.
در حال حاضر، هیچ درمان مؤثری برای بیماری کبدچرب غیرالکلی وجود ندارد، اما یک مطالعه جدید نشان داد که ویتامین B۱۲ و فولات می توانند به کاهش التهاب و زخم در افراد انسانی و مدلهای حیوانی کمک کنند.
مطالعه جدید، مکانیسم های بیماری کبدچرب را مورد بررسی قرار داده و پی برده است که در این بیماری، از انجام فعالیت یک پروتئین خاص موسوم به "سینتاکسین ۱۷" در از بین بردن سلول های مرده و ناسالم جلوگیری می شود.
همچنین پژوهشگران دریافتند که ویتامین B۱۲ و فولات برای افزایش سطح سینتاکسین ۱۷ عمل کرده و به از میان رفتن فیبروز (ضخیم شدن یا زخم) و التهاب کبد کمک می کنند.
کبدچرب غیرالکلی می تواند موجب ایجاد زخم و لطمه دائمی کبد شود و خطر ابتلاء به سرطان کبد را افزایش دهد.
محققان مطالعه حاضر دریافتند که افزایش در اسید آمینه هموسیستئین (HCY) همزمان با التهاب کبدی و فیبروز وجود دارد.
آنها همین طور دریافتند که سطح بالای هموسیستئین در کبد منجر به کبدچرب و تشدید آن می شود. سپس هموسیستئین روی پروتئین سینتاکسین ۱۷، که برای از بین بردن سلول های لطمه دیده از بدن در فرآیندی به نام اتوفاژی مهم می باشد، تأثیر می گذارد.
محققان سفارش می کنند که ویتامین B۱۲ و فولات ممکنست مفید باشند، خصوصاً به عنوان یک روش پیشگیرانه یا درمان خط اول برای بیماری کبد چرب غیرالکلی.
مطالعات بالینی بیشتر می تواند بررسی کند که چگونه ویتامین B۱۲ و فولات می توانند به افراد مبتلا به کبدچرب غیرالکلی کمک کنند.


منبع:

1401/06/06
23:37:39
5.0 / 5
554
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پروتئین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir