سفارش های مقامات بهداشتی هند درباره ی تب گوجه فرنگی

سفارش های مقامات بهداشتی هند درباره ی تب گوجه فرنگی

اسنک: افزایش موارد مبتلاشدن به یک آنفلوآنزای جدید موسوم به ˮآنفلوآنزای گوجه فرنگیˮ یا ˮتب گوجه فرنگیˮ به صدور سفارش هایی از طرف مقامات بهداشتی هند برای همه ایالت ها منجر گردید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، این بیماری گونه ای از بیماری دست و پا و دهان است اما دانشمندان هنوز ماهیت دقیق ویروس عامل آنرا کشف نکرده اند.
مقامات بهداشتی هند توضیح دادند که گرچه این ویروس آنفلوانزا نشانه هایی مشابه با سایر بیماریهای ویروسی نشان میدهد اما با سارس-کوو-۲ و همین طور آبله میمونی، تب دنگی یا چیکونگونیا ارتباطی ندارد.
این بیماری به سبب ایجاد تاول های قرمز همراه با درد روی بدن، آنفلوآنزای گوجه فرنگی نامیده می شود و بسیار مسری است. کودکان بطور ویژه در مقابل این ویروس لطمه پذیر هستند برای اینکه به آسانی بوسیله تماس نزدیک از قبیل لمس سطوح آلوده یا گذاشتن اشیا در دهان پخش می شود.
نشانه های اولیه این بیماری شبیه نشانه های سایر بیماریهای ویروسی و عبارت است از تب خفیف، کم اشتهایی، کسالت و اغلب گلودرد و به دنبال آن تب، زخم در دهان و بثورات پوستی که این زخم ها بطور معمول روی زبان، لثه، داخل گونه ها، کف دست و کف پا دیده می شوند.
سفارش مقامات بهداشتی هند این است که باتوجه به اینکه هم اکنون هیچ داروی خاصی برای درمان این بیماری در دسترس نیست افراد می توانند برای درمان اثربخش همچون مصرف مسکن پاراستامول برای تب و بدن درد با پزشک مشورت کنند.
همین طور افراد مبتلا قرنطینه شوند، استراحت کافی کنند و برای بهبودی زودتر، مایعات بیشتری مصرف کنند. برمبنای سفارش متخصصان همین طور می توان از اسفنج های آب گرم برای تسکین سوزش و بثورات بهره برد.
به گزارش "دِ هندو"، وزارت بهداشت هند همین طور اعلام نمود که نمونه ها از حلق و بینی فرد مشکوک به بیماری را می توان ظرف ۴۸ ساعت بعد از مبتلاشدن جمع آوری کرد.
مقام های بهداشتی برای تشخیص، کودکانی که نشانه های تب دنگی، چیکونگونیا، ویروس زیکا، ویروس واریسلا-زوستر و تبخال دارند از آزمایش های مولکولی و سرولوژی استفاده می نمایند و پس از آن که احتمال مبتلاشدن به این بیماریهای ویروسی منتفی شد، تشخیص آنفلوانزای گوجه فرنگی در بیمار در نظر گرفته می شود.1401/06/05
10:02:20
5.0 / 5
760
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir