همزمان با آغاز هفته دولت اعلام شد؛

تجهیز 79 بیمارستان جدید طی یک سال گذشته

تجهیز 79 بیمارستان جدید طی یک سال گذشته

به گزارش اسنک، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران همزمان با آغاز هفته دولت از تجهیز ۱۰ هزار تخت بیمارستانی در سرتاسر کشور اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه طی یک سال گذشته ۷۹ بیمارستان جدید الاحداث هم مجهز به تخت های ویژه و دستگاه ها و تجهیزات بیمارستانی شده اند.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مهندس سید حسین صفوی در رابطه با جزئیات تأمین و افزودن ۱۰ هزار تخت بیمارستانی به مراکز درمانی سراسر کشور توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار داشت: در امتداد حمایت وزارت بهداشت در خصوص فراهم کردن امکانات درمانی پیشرفته با محوریت مناطق محروم توانستیم طی یک سال گذشته ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و تجهیزات مربوطه را به بیمارستانهای جدیدالاحداث و بخش های ویژه ارسال نماییم.

وی با اعلان اینکه با هماهنگی های انجام شده از راه معاونت درمان وزارت بهداشت مقرر شده است تا امسال ادامه روند تأمین تجهیزات و بخصوص انواع تخت های ویژه بیمارستانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی با قدرت بیشتری ادامه یابد، اضافه کرد: برنامه ریزی های مدون و تمهیدات مورد نظر اندیشیده شده است تا ان شاءالله در زمینه تأمین تجهیزات بیمارستانی شاهد اتفاقات بسیار خوبی باشیم.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اشاره کرد: ۷۹ بیمارستان جدید الاحداث تجهیز و در مجموع ۸ هزار و ۱۱۳ تخت برای این مراکز تأمین شده است. همینطور ۳۴ بخش ویژه با افزودن ۳۵۹ تخت همراه بوده است.

صفوی تصریح کرد: باتوجه به اهمیت مبحث فرزندآوری تجهیز ۱۵ بلوک زایمان به همراه ۲۰۰ تخت مورد نیاز و تجهیز ۵۱ بخش مراقبت های ویژه اطفال شامل بر ۵۰۰ تخت ویژه به همراه سایر متعلقات مربوطه توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران انجام شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با اعلان اینکه تجهیز بیشتر از ۵۰ کلینیک ویژه و تجهیز ۳۸ درمانگاه تخصصی بعلاوه تأمین کسری تجهیزات بیمارستان های تحت نظر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور هم همچون خدمات هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران شمرده می شود، اظهار داشت: تجهیز ۱۲ اتاق عمل و در مجموع ۱۶۵ تخت، تجهیز ۲۲ بخش اورژانس و در مجموع ۵۸۶ تخت هم تابحال انجام شده است.

منبع:

1401/06/02
17:12:27
5.0 / 5
840
تگهای خبر: برنامه , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir