معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

راندمان، مهم ترین رکن اساسی رشد و تعالی سازمانی است

راندمان، مهم ترین رکن اساسی رشد و تعالی سازمانی است

به گزارش اسنک، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: رشد و تعالی سازمانی منوط به بهره ورسازی کارکنان و اصلاح فرآیندها است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهروز رحیمی، در دوره آموزشی برنامه ارتقای راندمان وزارت بهداشت و سازمان های وابسته، در دیدار با مدیران تحول اداری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، با اعلان اینکه سیستم سلامت یکی از نظام های مهم و بهره ور در کشور است، اظهار نمود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیستم سلامت باتوجه به عملکرد خود در 40 سال اخیر و موفقیت هایی که در زمینه های مختلف علوم پزشکی، تولید، فناوری و تحقیقات کسب کرده، یکی از نظام هایی بوده است که راندمان در آن کاملا مشهود است.

اهمیت حذف بروکراسی های معیوب اداری در سازمان ها

وی با اشاره به اهمیت حذف بروکراسی های معیوب اداری در سازمان ها، بیان کرد: یکی از اقداماتی که می تواند سازمان را به سمت تعالی و راندمان هدایت کند، حذف بروکراسی معیوب اداری از سازمان است که باید مدیران تحول اداری به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.
رحیمی در ادامه اظهار نمود: بروکراسی معیوب اداری، کارکنان و ارباب رجوع را خسته می کند و چابکی و چالاکی سازمان را از بین می برد و موجب می شود بی انگیزگی در همه ابعاد مختلف سازمان نهادینه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تاکید بر این که تغییر و تحول لازمه هر سازمانی است، اشاره کرد: ایده های نو و تغییر در فرآیندهای معیوب اداری و سازمانی آنقدر جای کار و برنامه ریزی دارد که می توان گفت تغییر در ساختار سازمانی و تحول هیچ گاه به انتهای خود نمی رسد.

ایشان سپس نیروی انسانی را یک منبع راهبردی در علم مدیریت دانست و اظهار داشت: توجه به راندمان نیروی انسانی نقش موثری در افزایش کارایی سازمان دارد که شناسایی عوامل موثر بر راندمان نیروی انسانی باید مورد توجه مدیران تحول اداری باشد.
رحیمی همین طور اشاره کرد: مدیران با افزایش راندمان در سازمان های خود می توانند راه رسیدن به اهداف سازمانی و توسعه و پیشرفت کشور را هموار کنند که در این راه باید مولفه های موثر بر راندمان نیروی انسانی شناسایی شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با اشاره به این که نظام آموزشی در وزارت بهداشت رکنی اساسی و محور اصلی توسعه است، اشاره کرد: بخش اعظم موفقیت های سیستم سلامت مرهون نظام آموزشی کامل و جامعی است که در این عرصه وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در آخر تصریح کرد: رسیدن به اهداف بزرگ با بهره بردن از برنامه ریزی و مشارکت جمعی و اعتقاد و باورپذیری عمومی به آسانی قابل دستیابی است که اقدامات بزرگی مانند تزریق 150 میلیون دوز واکسن در جریان مقابله با کرونا در کشور از آن جمله است.
منبع:

1401/05/24
21:18:59
5.0 / 5
760
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir