راه اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال ‎احمر در مرز مهران همزمان با اربعین حسینی

راه اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال ‎احمر در مرز مهران همزمان با اربعین حسینی

به گزارش اسنک، دبیرکل جمعیت هلال احمر از راه اندازی بیمارستان 50 تختخوابی هلال احمر در پایانه مرزی مهران آگاهی داد و اظهار داشت: با تدبیر و هماهنگی و حمایت استاندار ایلام این بیمارستان در اربعین منشأ خدمات فراوانی برای زوار خواهد بود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دبیرکل جمعیت هلال احمر در مسافرت به استان ایلام به همراه مشاور و قائم مقام سازمان امداد و نجات و سرپرست جمعیت هلال احمر استان با استاندار ایلام دیدار و گفت و گو کردند.
دکتر یعقوب سلیمانی اظهار داشت: اکنون یک بالگرد هلال احمر در استان است که به درخواست استاندار برای اربعین نیز یک بالگرد دیگر به استان ایلام داده خواهد شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر کشور از دو ماه گذشته جلسات ستاد اربعین را برگزار کرده و در دو بخش موضوع امداد و نجات و کمک به بهداشت و درمان درون کشور و همین طور مسئولیت بهداشت و درمان در کشور عراق برنامه ریزی لازم را انجام دادیم.
وی افزود: باتوجه به شرایط سال جاری و این که استقبال زوار نسبت به سنوات گذشته چشم گیرتر است و همین طور گرمای مضاعف هوا، تمهیدات و برنامه ریزی لازم انجام شده است.
سلیمانی با اشاره به آمادگی های به وجود آمده بمنظور اجرای طرح ملی امداد و نجات در اربعین حسینی، اظهار داشت: برای درون کشور تا حالا حدود ۱۵ هزار نفر از داوطلبان، امدادگران و نجاتگران ساماندهی شده اند؛ همین طور ۵۶۷ پایگاه ثابت و ۲۰۰ پایگاه موقت هماهنگ و برنامه ریزی شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر عنوان کرد: ۴۵۰۰ خودرو امدادی و عملیاتی برای خدمت رسانی به زوار در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: برای اربعین آمادگی کامل داریم با همه ظرفیت ها در خدمت دهی به زوار اربعین پای کار خواهیم بود.
در ایام اربعین دو بالگرد هلال احمر در استان مستقر خواهد شد
استاندار ایلام نیز در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: در تلاش هستیم در روزهای اربعین برای زوار سفری ایمن، راحت و کم هزینه رقم بزنیم، با وجود تمهیدات اتخاذ شده امیدواریم شاهد بهترین اربعین باشیم.
دکتر بهرام نیا گفت: با وجود یک بالگرد هلال احمر در استان، یک بالگرد دیگر از طرف جمعیت هلال احمر برای اربعین به استان داده می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، استاندار ایلام اشاره کرد: هلال احمر خدمات ارزشمندی در مواقع عادی و در زمان حادثه به مردم داشته است و در سطح استان و کشور خدمات هلال احمر در اذهان مردم همیشه ماندگار است.
وی افزود: اسکان، امکانات درمانی، بهداشتی و تغذیه در اربعین امسال برای زوار مهیا شده است، با وجود کمبود اعتبارات، اما کارهای عمرانی اربعین در استان حتی یک لحظه هم متوقف نشده است، قسمتی از تجهیز اسکان زوار به عهده هلال احمر است.
منبع:

1401/05/23
15:21:53
5.0 / 5
747
تگهای خبر: برنامه , بیمار , تغذیه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir