وزیر بهداشت در انار:

امیدواریم امسال بیمارانی که گرفتار کاهش شنوایی هستند را به صفر برسانیم

امیدواریم امسال بیمارانی که گرفتار کاهش شنوایی هستند را به صفر برسانیم

اسنک: کرمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان ولی عصر(عج) انار آگاهی داد.


دکتر بهرام عین الهی قبل از ظهر امروز ۲۱ مردادماه در جمع خبرنگاران در انار با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع)، اظهار نمود: خدا را شاکریم که در جمع مردم شهیدپرور شهرستان انار حضور پیدا کردیم.
وی ادامه داد: بیمارستان ولی عصر(عج) انار پیشرفت ۹۵ درصدی دارد و در مسافرت اخیر ریاست جمهوری به استان کرمان، ۳۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه سفر استانی برای آن منظور شد تا حداکثر سه ماه آتی یا زودتر شاهد افتتاح این بیمارستان باشیم. البته برخی دستگاهها و تجهیزات را دارد اما چون هنوز ساختمان تکمیل نشده هنوز برخی دستگاهها را بهره برداری نکرده اند که امیدواریم با بهره برداری از این بیمارستان، قسمتی از نیازهای مردم این منطقه حل شود.
وی بیان کرد: در ارتباط با پل تقاطع غیرهمسطح انار نیز که پیشرفت ۹۵ درصدی دارد که اعتبار لازم در این سفر استانی برای آن منظور شده است.
وزیر بهداشت اشاره کرد: درباب انتقال آب خلیج فارس به این شهرستان امشب در شورای اداری مطرح می شود و وزیر نیرو نیز در مورد آن تصمیمات لازم را خواهند گرفت.
عین الهی درباب کِشت حلزون شنوایی نیز اظهار داشت: یکی از افتخاراتی که در کشور داریم این است که کِشت حلزون شنوایی را دانشمندان ما می توانند انجام دهند و این مساله اهمیت زیادی دارد چونکه اگر نوزاد نتواند بشنود تکلم او نیز گرفتار مشکل خواهد شد. و این بچه ها اگر در سنین زیر ۴ سال عمل شنوایی روی آنها صورت گیرد هم شنوایی خودرا بدست آورده و هم می توانتد صحبت کنند.
وزیر بهداشت افزود: هم اکنون ۱۵ مرکز دولتی و ۱۵ مرکز خصوصی را موظف کردیم که کِشت حلزون شنوایی را انجام دهند امیدواریم امسال میزان بیمارانی که گرفتار کاهش شنوایی هستند را به صفر برسانیم و بر ما یک تکلیف بزرگی است چونکه اگر بالاتر از سن چهار سال برود کِشت حلزون شنوایی فاسیه ای ندارد.
عین الهی اشاره کرد: حلزون شنوایی قیمت بالایی دارد اما باوجود آن ما به طور یک اولویت و به طور رایگان انجام می دهیم که خدمت بزرگی که در دولت آیت الله رئیسی برای مردم عزیز به انجام می رسد.


1401/05/22
10:00:34
5.0 / 5
673
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir