مدیركل انتقال خون استان:

۷۰ درصد بانوان لرستانی اهداکننده خون، متاهل هستند

۷۰ درصد بانوان لرستانی اهداکننده خون، متاهل هستند

به گزارش اسنک به گزارش اسنک، لرستان مدیرکل انتقال خون لرستان اظهار داشت: 70 درصد بانوان استان که مبادرت به اهدای خون می کنند متاهل هستند.


دکتر علی سوری امروز در نشست با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات اداره کل انتقال خون استان برگزار شد، اظهار نمود: نوک پیکان ارتباطات و رسانه وجود باارزش خبرنگار است.
وی با اعلان اینکه نامگذاری روز خبرنگار با نام شهید عجین شده که بسیار باارزش است، بیان کرد: خط فکری خبرنگاران کشورمان در حوزه تولید و نشر اخبار ستودنی است و در این جهت شهدایی همچون شهیدان حسن باقری، رهبر و محمود صارمی را داریم.
مدیرکل انتقال خون لرستان در ادامه با اشاره به این که اهدای خون به مفهوم واقعی اهدای زندگی است، اشاره کرد: هم اکنون در استان، ۶۰ بیمار تالاسمی وجود دارد و این درحالیست که لرستان، استان معین خوزستانی است که دارای ۱۶۰۰ بیمار تالاسمی بوده و به خون های اهدایی مردم خیر استانمان نیاز دارند.
سوری با اعلان اینکه خون هایی اهدایی مردم لرستان به پنج استان دیگر حیات باردیگر می بخشد، افزود: از شروع امسال تا حالا ۲۲ هزار نفر برای اهدا به سازمان انتفال خون استان و شهرستان ها مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ هزار نفر موفق به اهدا شدند.
وی ادامه داد: یک سری از اهدا کنندگان که شامل بیماران قلبی و عروقی، تیروئیدی، بیماران ریوی، دیابتی، شیمیایی و... معاف از اهدای خون هستند.
مدیرکل انتقال خون لرستان درباب اهدای خون بانوان، بیان کرد: با توجه به این که ۴۸ درصد جمعیت لرستان را بانوان می سازند اما میزان اهدای این قشر پایین و ۸.۷ درصد است.
سوری اظهار داشت: با توجه به این که خودمراقبتی و سلامت جسمی آقایان از بانوان بیشتر است اساسا از سلامت خون بالایی برخورد دارند و ضروریست به امر باارزش اهدای خون تشویق شوند.
وی با اعلان اینکه در لرستان ۷۰ درصد بانوانی که مبادرت به اهدای خون می کند متاهل هستند، اشاره کرد: تشویق بانوان برای اهدای خون نیازمند فرهنگ سازی است که این امر با کمک رسانه شدنی است.
منبع:

1401/05/21
14:58:30
5.0 / 5
805
تگهای خبر: بیمار , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir