شمار مبتلایان کرونا در جهان از 591 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان کرونا در جهان از 591 میلیون نفر گذشت

بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۹۱ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۱۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۵۲ بیمار کووید هم تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۴.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیشتر از ۴۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۴.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و هم سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۸۰ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۴، ۱۲۸، ۹۰۷ ۱، ۰۵۹، ۶۴۱ ۲ هند ۴۴، ۱۹۰، ۶۹۷ ۵۲۶، ۸۲۶ ۳ فرانسه ۳۴، ۱۱۷، ۸۸۸ ۱۵۲، ۸۲۲ ۴ برزیل ۳۴، ۰۶۶، ۰۰۰ ۶۸۰، ۵۹۸ ۵ آلمان ۳۱، ۳۷۹، ۷۵۷ ۱۴۵، ۲۴۱ ۶ انگلیس ۲۳، ۳۶۸، ۸۹۹ ۱۸۵، ۰۵۲ ۷ ایتالیا ۲۱، ۳۶۸، ۴۸۰ ۱۷۳، ۴۲۶ ۸ کره جنوبی ۲۰، ۸۴۵، ۹۷۳ ۲۵، ۳۸۲ ۹ روسیه ۱۸، ۷۴۶، ۸۸۶ ۳۸۲، ۸۴۶ ۱۰ ترکیه ۱۶، ۲۹۵، ۸۱۷ ۹۹، ۶۷۸ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۴۶ هزار و ۱۴۴ مورد مبتلا شدن و ۱۴۲ هزار و ۵۶۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همینطور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/05/19
22:36:44
5.0 / 5
508
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir