محققان پی بردند؛

روزه گرفتن از شدت بیماری کووید ۱۹ کاهش می دهد

روزه گرفتن از شدت بیماری کووید ۱۹ کاهش می دهد

اسنک: یک مطالعه جدید نشان میدهد که روزه داری ممکنست راهی برای جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان به خاطر کووید 19 باشد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، پژوهشگران در مرکز سلامت اینترمانتین یوتا دریافتند افرادی که چندین دهه روزه فقط با آب داشته اند، کمتر احتمال دارد که عوارض شدید ناشی از عفونت کووید را تجربه کنند.
«بنجامین هورن»، نویسنده اصلی این مقاله، اظهار داشت: «قبلا مشخص شده است که روزه متناوب التهاب را می کاهد و سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد. در این مطالعه، ما مزایای بیشتری را برای مبارزه با عفونت کووید ۱۹ در بیمارانی که دهه هاست از این سبک پیروی می کنند، یافتیم.»
محققان ۲۰۵ بیمار را شناسایی نمودند که بین مارس ۲۰۲۰ و فوریه ۲۰۲۱- پیش از در دسترس بودن واکسن– آزمایش کوویدشان مثبت بود. هفتاد و سه نفر از آنها حداقل یک دفعه در ماه روزه می گرفتند. تقریباً ۶۲٪ از ساکنان یوتا اعضای کلیسای عیسی مسیح قدیسان هستند که روزه گرفتن در نخستین یکشنبه ماه برای آنها معمول است.
محققان بستری شدن و یا مرگ ناشی از مبتلاشدن به کووید را در ۱۱ درصد از روزه داران در مقایسه با ۲۹ درصد از غیر روزه داران گزارش کردند.
آنها گفتند دقیقاً معین نیست که چرا روزه داری متناوب با عوارض بهتر کووید مرتبط می باشد و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. اما آنها این نظریه را مطرح نمودند که روزه می تواند التهاب را کم کند، در صورتیکه التهاب بیش از اندازه با تشخیص بد کووید مرتبط می باشد.
به گفته پژوهشگران، همین طور بعد از ۱۲ ساعت گرسنگی، بدن نحوه فرآوری قند خون را تغییر می دهد و از گلوکز به کتون همچون اسید لینولئیک تغییر وضعیت می دهد.
هورن در این زمینه می گوید: «یک پاکت روی سطح کروناویروس وجود دارد که اسید لینولئیک در آن قرار می گیرد و می تواند ویروس را کمتر به سلول های دیگر متصل کند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «روزه داری متناوب همین طور به یک پروسه طبیعی بدن به نام اتوفاژی کمک می کند؛ اتوفاژی یک سیستم بازیافتی است که به بدن کمک می نماید سلول های لطمه دیده و آلوده را از بین برده و بازیافت کند.»
هورن افزود: «روزه نباید به عنوان جایگزینی برای واکسیناسیون کووید ۱۹ تلقی شود، بلکه شاید یک رویکرد مکمل برای واکسن ها و درمان های ضدویروسی برای کاهش شدت کووید ۱۹ باشد.»


منبع:

1401/04/29
12:36:39
5.0 / 5
717
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir