سازمان جهانی بهداشت:

آبله میمونی وضعیت اضطرار بهداشت عمومی نیست

آبله میمونی وضعیت اضطرار بهداشت عمومی نیست

به گزارش اسنک سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: بیماری آبله میمونی هم اکنون وضعیت اضطرار بهداشت عمومی در جهان به حساب نمی آید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (شنبه) اعلام نمود: شیوع بیماری آبله میمونی هم اکنون وضعیت اضطرار بهداشت عمومی در جهان نیست باآنکه اقدامات واکنشی شدید برای کنترل هر چه بیشتر گسترش بیماری ضروریست.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با سفارش های عرضه شده توسط کمیته اضطرار IHR در مورد شیوع آبله میمون در چندین کشور هم رای است و هم اکنون این مورد را تشخیص نمیدهد که شیوع بیماری یک وضعیت اضطرار بهداشت عمومی باشد.
اعلام وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سطح بین المللی بالاترین سطح اخطار جهانی است که هم اکنون تنها در مورد همه گیری کووید-۱۹ و فلج اطفال بوده است.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، آبله میمونی بیماری ویروسی نادر است که به صورت معمول در مناطق استوایی مرکز و غرب آفریقا شایع است باآنکه گاهی اوقات مواردی از مبتلا شدن در مناطق دیگر هم بوده است. از ماه مه، بیشتر از ۳۰۰۰ مورد مبتلا شدن به این بیماری در ۴۷ کشور گزارش شده که خیلی از آنها پیش از این موارد مبتلا شدن به این بیماری را گزارش نکرده بودند. هم اکنون بالاترین رقم مبتلا شدن در اروپا گزارش شده است.
منبع:

1401/04/05
11:54:12
5.0 / 5
877
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir