زنان بیشتر گرفتار عوارض کووید طولانی می شوند

زنان بیشتر گرفتار عوارض کووید طولانی می شوند

نتایج یک بررسی نشان می دهد: زنان بیشتر احتمال دارد گرفتار عوارض کووید طولانی شوند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: زنان به صورت قابل توجهی بیشتر از مردان احتمال دارد گرفتار عوارض کووید طولانی شوند و علایم متفاوتی را تجربه خواهند کرد.
کووید طولانی سندرمی است که عوارض ناشی از آن بیشتر از چهار هفته بعد از عفونت اولیه کروناویروس ادامه پیدا می کند.
متخصصان آمریکایی با بررسی حدود ۱.۳ میلیون بیمار مشاهده نمودند که زنان مبتلا به کووید طولانی با علایم مختلفی همچون مشکلات در ارتباط با سلامت گوش، بینی و گلو، مشکلات خلق و خو، عصب شناختی، پوستی، اختلالات گوارشی و روماتولوژیک و همینطور احساس خستگی مواجهند.
هرچند، بیماران مرد بیشتر احتمال دارد که اختلالات غدد درون ریز از قبیل دیابت و مشکلات کلیوی را تجربه کنند.
متخصصان اظهار داشتند: کسب دانش در مورد تفاوتهای جنسیتی که زیربنای تظاهرات بالینی، پیشرفت بیماری و نتایج کووید-۱۹ برای سلامت است در شناسایی و عرضه درمان های موثر و مداخلات بهداشت عمومی حیاتی می باشد.
به گزارش مدیکال اکسپرس، تفاوت در عملکرد سیستم ایمنی زنان و مردان می تواند عامل مهمی در تفاوت های جنسیتی ناشی از سندرم کووید طولانی باشد. زنان واکنش های ایمنی ذاتی و انطباقی سریع تر و قوی تری دارند که می تواند آنها را از عفونت اولیه و شدت یافتن آن محافظت کند. با این وجود، همین تفاوت می تواند زنان را در مقابل بیماری های طولانی مدت در رابطه با خودایمنی، صدمه پذیرتر کند.1401/03/31
22:50:08
5.0 / 5
880
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پوست , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir