شیوع یک بیماری و تصویری دیگر از تبعیض غرب مقابل آفریقا

شیوع یک بیماری و تصویری دیگر از تبعیض غرب مقابل آفریقا

به گزارش اسنک در حالی که مقامات بهداشتی اروپا، آمریکا و برخی کشورهای دیگر بمنظور مهار شیوع آبله میمونی در کوشش برای توزیع واکسن و دارو هستند، تعدادی از پزشکان به یک واقعیت اذعان می کنند: منابع برای کاهش سرعت شیوع این بیماری مدت هاست که در دسترس بوده اما ˮنه برای آفریقایی هایی که از دهه ها قبل با آن سروکار داشته اند.ˮ


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بتازگی در انگلیس، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوئیس، ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و استرالیا بیش از ۲۵۰ مورد آبله میمونی را گزارش شده و همین طور هیچ مورد فوتی در این موارد مبتلاشدن گزارش نشده است.
مقامات خیلی از کشورهای اروپایی و ایالات متحده پیشنهاد مصون سازی افراد را مطرح کرده و استفاده از داروهای ضد ویروسی را در نظر گرفته اند.
روز پنجشنبه، سازمان جهانی بهداشت یک جلسه ویژه برای بحث در مورد اولویت های تحقیقاتی آبله میمونی و مسائل در رابطه با آن تشکیل خواهد داد.
این در حالیست که قاره آفریقا امسال بیش از پنج برابر موارد مبتلاشدن را گزارش کرده و همین طور موارد فوتی نیز داشته است.
طبق گزارش "مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای آفریقا"، بیش از ۱۴۰۰ مورد آبله میمونی و ۶۳ مورد فوت بر اثر این بیماری در چهار کشور کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، کنگو و نیجریه که این بیماری بومی است، گزارش شده است.
گفته شده تا حالا در توالی یابیهای انجام گرفته هنوز هیچ ارتباط مستقیمی با شیوع این بیماری در خارج از آفریقا دیده نشده است.
طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، آبله میمونی از خانواده ویروس های آبله است و تخمین زده می شود که واکسن های آبله حدود ۸۵ درصد در مقابل آبله میمونی موثر باشند.
از زمان شناسایی نخستین موارد مبتلاشدن در اوایل ماه جاری، انگلیس بیش از ۱۰۰۰ نفر را که در معرض خطر مبتلاشدن به ویروس بوده اند، واکسینه کرده و ۲۰ هزار دُز واکسن خریداری نموده است. همین طور مقامات اتحادیه اروپا درحال مذاکره برای خرید واکسن بیشتر هستند. مقامات دولتی ایالات متحده نیز حدود ۷۰۰ دُز واکسن را در ایالت هایی که موارد مبتلاشدن در آنها گزارش شده، توزیع کرده اند.
با این وجود چنین اقداماتی بطور معمول در آفریقا به کار گرفته نمی گردد.
مسئول کارگروه آبله میمونی در نیجریه در همین رابطه گفته است: هم اکنون هیچ واکسن یا داروی ضد ویروسی برای مقابله با آبله میمونی در کشور ما استفاده نمی گردد. افراد مشکوک به آبله میمونی فقط ایزوله شده و ارتباط آنها با اشخاص دیگر تحت کنترل قرار می گیرد.
به گزارش مدیکال اکسپرس، همین طور بگفته یکی از مسئولان مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آفریقا، بطور کلی، آفریقا فقط "ذخایر ناچیزی" از واکسن آبله را در اختیار دارد که آنهم برای تزریق به کادر درمان در زمان شیوع بیماری آبله استفاده می شود.
منبع:

1401/03/12
23:56:50
5.0 / 5
783
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir