در هفته ملی جمعیت صورت می گیرد

بررسی رایگان توان باروری افراد از طرف مرکز درمان ناباروری ابن سینا

بررسی رایگان توان باروری افراد از طرف مرکز درمان ناباروری ابن سینا

اسنک: رییس مرکز درمان ناباروری ابن سینا از ارائه چهار خدمت در جهت بررسی باروری افراد در هفته جمعیت توسط این مرکز آگاهی داد.


دکتر علی صادقی تبار در گفت و گو با ایسنا، درباره خدمات مرکز درمان ناباروری ابن سینا در هفته ملی جمعیت، اظهار داشت: این مرکز علاوه بر خدمات درمانی که بطور متعارف برای همه زوجین در روزهای سال انجام می دهد، به امور فرهنگی برای افزایش اطلاعات و آگاهی های مردم هم توجه می کند؛ به عبارتی برگزاری نشست های خبری، همایش های علمی و برنامه های آموزشی ویژه عامه مردم از اهداف ویژه ما در این هفته است.
وی ادامه داد: در امتداد هدف افزایش آگاهی مردم حدودا شش سال است که از شبکه ۴ سیما برنامه ای تحت عنوان اختتام ناباروری را هر هفته شنبه ها ساعت ۱۹ اجرا می نماییم. در این برنامه که متعلق به پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن سینا است هر هفته یک حوزه از درمان ناباروری را توضیح می دهیم.
او اشاره کرد: در هفته جمعیت در امتداد پشتیبانی از زوجین نابارور قرار گذاشتیم برای تشویق زوجینی که تا حالا باروری خودرا بررسی نکردند، طرحی بگذاریم که بیایند و توان باروری خودرا بررسی نمایند. هزینه این بررسی های اولیه حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است که این مبلغ به مناسبت این هفته رایگان شده است. در حقیقت از زوجین جهت بررسی اولیه مبلغی دریافت نمی گردد و هزینه ای که باید برای متخصصین پرداخت گردد از طرف مرکز پرداخت خواهد شد. این خدمات رایگان شامل ویزیت فلوشیپ زنان، ویزیت متخصص اورولوژی، نمونه گیری تست پاپ اسمیر برای غربالگری وضعیت سرویکس بانوان و آزمایش اسپرموگرام با آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی است.
صادقی تبار افزود: نکته قابل توجه این است که چون استقبال از این خدمات زیاد است اعلام می نماییم که نیازی نیست حتما در این هفته سرویس را دریافت کنید بلکه کافی است تنها با شماره گیری ۲۳۵۱۹ یا بوسیله سایت پژوهشگاه ابن سینا ثبت نام کنند که بعدا در هفته ها و ماه های بعد این خدمت را دریافت نمایند. کسانی که مایل به دریافت این خدمت هستند می توانند تا اختتام هفته از این طریق اقدام نمایند.
وی ادامه داد: نکته شایان توجه این است که جوانانی هم که ازدواج نکرده اند و تصمیم به ازدواج دارند می توانند توان و قوای باروری خودرا بررسی نمایند و ببینند مشکلی دارند یا خیر.
او اشاره کرد: خیلی اوقات در بررسی زوجینی که برای درمان ناباروری به ما مراجعه می کنند، مشخص می شود که مشکلات شان مربوط به خیلی سال قبل است که خودشان هم از این مساله ناآگاه بودند. پس با شرایطی که فراهم گشته است می توانند هرچه سریع تر درصورت وجود مشکل مبادرت به درمان خود کنند.
منبع:

1401/02/26
10:10:57
5.0 / 5
808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir