افزایش مبادرت به خودکشی در داروسازان آمریکایی

افزایش مبادرت به خودکشی در داروسازان آمریکایی

به گزارش اسنک نتایج مطالعه جدید در ایالات متحده نشان داد که داروسازان بیشتر از سایر افراد در اجتماع آمریکا در معرض خطر مبادرت به خودکشی هستند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مبحث "همه گیری"، توجه همگان را به وضعیت سلامت روان و فرسودگی شغلیِ متخصصان در حرفه های در رابطه با مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی معطوف می کند و نتیجه مطالعات نشان می دهد که کادر درمان و کارکنان مراقبت های بهداشتی سال هاست که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و به صورت معمول نرخ خودکشی بخصوص در بین پزشکان و پرستاران بالاست.
اما به نظر می آید که در این مطالعات، سلامت روانِ داروسازان تابحال کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در نخستین مطالعه میزان خودکشی در بین پزشکان داروساز در ایالات متحده، متخصصان این کشور دریافتند که میزان خودکشی در بین داروسازان در مقایسه با جمعیت عمومی بالاتر است. نسبت تقریبی خودکشی در بین داروسازان ۲۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر است در حالیکه این آمار در جمعیت عمومی ۱۲ مورد است.
این ارقام بر مبنای داده های در ارتباط با سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۸ در ایالات متحده بدست آمده و متخصصان آمریکایی انتظار دارند که در سالهای بعد به علت استرس های فزاینده ناشی از همه گیری کووید-۱۹ این اعداد حتی بیشتر شود و هم اکنون درحال ارزیابی داده های جدیدتر هستند.
به قول متخصصان آمریکایی، اگر نکته ای از همه گیری یاد گرفته باشیم، این است که یک نقطه فروپاشی برای متخصصان حوزه سلامت وجود دارد. در این مطالعه رایج ترین روش خودکشی در بین این جمعیت شناسایی شد که نشان داده است ۴۹.۸ درصد موارد با سلاح گرم، ۲۹.۴ درصد موارد مسمومیت و ۱۳ درصد موارد خفگی بوده است.
همینطور استفاده از سلاح گرم بین داروسازان و جمعیت عمومی مشابه بود اما مسمومیت از راه بنزودیازپین ها، داروهای ضد افسردگی و مواد افیونی در میان داروسازان بیشتر بوده است.
در این بررسی همینطور به عوامل موثر همچون سابقه مبتلا شدن به بیماری روانی و نفوذ بالای مشکلات شغلی پرداخته شد. مشکلات شغلی، شایع ترین مشخصه خودکشی در مشاغل در رابطه با مراقبت های بهداشتی است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، در عین حال مسئولیت های یک داروساز در این بازه زمانی با حجم بیشتری از مواد دارویی برای توزیع، افزایش تقاضا برای مدیریت واکسن و سایر خدمات مراقبت های بهداشتی به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.1401/02/25
10:20:41
5.0 / 5
804
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir