ابتلای 80 درصد جمعیت اتحادیه اروپا به کووید-19

ابتلای 80 درصد جمعیت اتحادیه اروپا به کووید-19

اسنک: تخمین زده می شود که نزدیک به 80 درصد از جمعیت اتحادیه اروپا به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا اعلام نموده است که تخمین زده می شود نزدیک به ۸۰ درصد از جمعیت این منطقه به کروناویروس آلوده شده اند.
یک مقام ارشد کمیسیون اروپا اظهار داشت: همانطور که اتحادیه اروپا برای ورود به مرحله بعد از شرایط اضطراری که در آن گزارش انبوه موارد مبتلاشدن دیگر ضروری نیست، آماده می شود، دولت ها باید واکسیناسیون کودکان در مقابل ویروس را سرعت دهند.
کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا اظهار داشت: با کاهش اخیر موارد مبتلاشدن و مرگ و میرهای در رابطه با کروناویروس، کشورهای این منطقه حالا از انجام تستهای تشخیصی گسترده دور شده است.
با این وجود تاکید گردیده است از آنجاییکه انتظار می رود ویروس به جهش خود ادامه دهد، احتمال افزایش موارد جدید مبتلاشدن وجود دارد و بنا بر این کشورها باید برنامه هایی برای بازگشت به حالت اضطراری و افزایش واکسیناسیون داشته باشند.
اتحادیه اروپا از دولت های این منطقه خواسته است تا به کوشش برای ایمن سازی افراد واکسینه نشده خصوصاً کودکان پیش از شروع سال تحصیلی جدید در فصل پاییز ادامه دهند.
به گزارش اسنک به نقل از روزنامه هندوستان تایمز، کمیسیون اروپا اعلام نموده است درحال بررسی طرح هایی برای توسعه داروهای ضد ویروسی است که ذخیره و مصرف آنها آسان تر است.
منبع:

1401/02/08
13:56:46
5.0 / 5
808
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir