وزیر بهداشت:

توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است

توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است

به گزارش اسنک سومین نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تعدادی از سفرای خارجی و نمایندگان سازمان های بین المللی در ایران در دفتر وزارتی برگزار گردید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مدیرکل همکاریهای بین المللی وزارت بهداشت در این جلسه اظهار داشت: برخی از سفرای خارجی و نمایندگی های سازمان های بین المللی مستقر در ایران خواهان دیدار با وزیر بهداشت به مناسبت سال جدید شمسی بودند، ازاین رو این نشست در آستانه هفته سلامت برگزار شد.
دکتر محمدحسین نیکنام در مورد موضوع های مورد بحث و گفتگو در دو نشست پیشین و این نشست، عنوان کرد: عوامل اجتماعی موثر بر سلامت (sdh) که اخیرا فعالیتهای جدیدی در مورد آن در منطقه در حال انجام می باشد، انتقال تجارب کشورها به هم در مهار کرونا و همینطور قدردانی از کمک های انسان دوستانه کشورها در اهدای واکسن، تجهیزات و ملزومات پزشکی به یکدیگر، موضوعات گفتگوها در این جلسه است.
وی ضمن اشاره به حضور سفیر کوبا در این جلسه و تجربه همکاری مشترک ایران و کوبا در تولید واکسن خواهان انتقال تجارب و توسعه همکاری ها در جهت توسعه سلامت در منطقه و جهان شد.
بنابر اعلام وبدا، به قول دکتر نیکنام در این جلسه علاوه بر نمایندگان آژانس های بین المللی همچون نماینده سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی، نماینده یونیسف، سفرای کشورهای بلغارستان، کرواسی، کوبا، مجارستان، نیکاراگوئه، اسپانیا و ژاپن حضور دارند.
توسعه روابط بین المللی سلامت از استراتژی های دولت جدید است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: توسعه روابط بین المللی سلامت با کشورها و سازمان های مسئول از استراتژی های دولت جدید است.
دکتر بهرام عین اللهی در نشست هم اندیشی با تعدادی از سفرای خارجی و نمایندگان سازمان ها و آژانس های بین المللی در ایران اظهار داشت: باید این جلسات را از حالت تشریفاتی خارج نماییم و با ایجاد کارگروه های تخصصی، نشست ها را به سمت عملیاتی شدن پیش ببریم.
بنابر اعلام وبدا، وی ادامه داد: همانگونه که دانشمندان علوم پزشکی ما در تمام کشورها در سطوح پایین تر با یکدیگر ارتباطات علمی مستحکمی دارند و به تبادل دستاوردها و تجارت علمی می پردازند، ارتباطات دیپلماتیک ما در جهت سلامت هم باید از حالت تشریفاتی خارج شده و عملیاتی و نتیجه بخش باشد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: حالا ارتباطات ما در سطوح مدیریتی عملیاتی نیست که میتوان با ایجاد کارگروه های تخصصی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری این نشست ها را به مراحل بالاتری سوق داد و به نتایج ثمربخشی رسید.
عین اللهی عنوان کرد: در این راستا با تشکیل بانک منابع علمی و بانک ایده پردازی می توانیم تجارب پرارزش خود در اختیار یکدیگر بگذاریم. باید با کمک گرفتن از توان هم برای آینده سلامت و بیماری هایی نظیر کرونا برنامه ریزی و ایده پردازی نماییم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه نسل جوان ایران با ایجاد شهرک های دانش بنیان به دستاوردهای عظیمی نائل شده است. ما آماده هستیم در این حوزه با تعریف پروژه های مشترک سطح همکاری ها را ارتقا دهیم.
وی خاطرنشان کرد: سلامت در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع تأثیر دارد. ازاین رو به تمام سفارتخانه های خارجی پیشنهاد می نماییم با ایجاد یک معاونت در سیستم اداری خود، برای مقوله سلامت به صورت ویژه برنامه ریزی و اقدام نمایند.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به اینکه آماده است تا با تمام سفرا و نمایندگان سازمان های بین المللی دیدار داشته باشد، تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که طی ده های گذشته توانسته آموزش و بهداشت و درمان را با موفقیت در کنار هم قرار دهد، ظرفیت وسیعی جهت کمک به دیگران دارد. کما اینکه شاهد تحصیل خیلی از پناهجویان افغانستانی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران هستیم.
عین اللهی بیان داشت: ادامه این هم اندیشی ها می تواند فصل جدیدی از روابط فیمابین را رقم بزند. ایران آمادگی دارد در زمینه برگزاری کنفرانس های بین المللی در حوزه سلامت با سایر کشورها همکاری کند. نتیجه گفتگوهای ما در کارگروه های تخصصی می تواند برای ارتقای سلامت عمومی جوامع، در این کنفرانس ها هم انعکاس یابد.
منبع:

1401/02/06
23:45:02
5.0 / 5
889
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir