در سال ۹۹ بدست آمد ؛

درآمد 11 میلیارد تومانی وزارت میراث فرهنگی از فروش بلیت موزه ها

درآمد 11 میلیارد تومانی وزارت میراث فرهنگی از فروش بلیت موزه ها

۱۱ میلیارد و ۴۷ میلیون تومان درآمد از محل فروش بلیت موزه ها و آثار تاریخی وابسته به وزارت میراث فرهنگی در سال ۹۹ با احتساب اختلاف قیمت بلیت بازدیدکننده داخلی و خارجی به دست آمد.


به گزارش اسنک به نقل از مهر، برپایه سالنامه آماری وزارت میراث فرهنگی برای سال ۹۹، در این سال ۵ موزه وابسته به وزارت خانه، ۱۷ موزه خصوصی، سه موزه مشارکتی و ۱۷ موزه غیر وابسته در کشور افتتاح شده که مجموع آنها در سال ۹۹ به ۴۲ موزه می رسد. همینطور تعداد موزه های فعال در کشور در مجموع ۷۴۹ موزه است. در سال ۹۹ همینطور ۷۵۰۰ شیء مرمت شده و ۹۴ هزار و ۵۸۳ شیء هم در نرم افزار جام ثبت شده اند. در مجموع میتوان اظهار داشت که ۱۳۹ هزار و ۷۴ شیء ساماندهی شده است. در این سال ۳ میلیون و ۷۶ هزار و ۴۵۴ نفر از موزه های کشورمان دیده کرده اند که تنها ۵ هزار و ۴۱۷ نفر آن بازدیدکننده خارجی بوده اند. در بخش دیگری از این سالنامه آماری مشخص شده که کاخ سعدآباد، نیاوران، گلستان، موزه چهلستون، قلعه فلک الافلاک، موزه روستایی گیلان، موزه تخت جمشید، مجموعه نادری و موزه پارس به ترتیب ده موزه برتر کشور به لحاظ آمار بازدیدکننده بودند.
طبق این جدول کاخ سعدآباد با ۴۵۷ هزار ۱۷۳ نفر حدود ۴۴ درصد از کل بازدیدکنندگان از موزه ها را به خود اختصاص داد. که البته به نظر می آید این تعداد بازدیدکننده در سال ۹۹ برای کاخ سعدآباد بسیار بیشتر بوده است چون بعنوان مثال برپایه اعلام روابط عمومی این کاخ، تنها در روزهای نوروز ۱۴۰۱ بیشتر از ۷۶۵ هزار توریست داخلی و خارجی از مجموعه موزه های کاخ بازدید کردند و این آمار در نوروز سال ۹۸ هم بیشتر از ۱۲۲ هزار نفر ورودی و بیشتر از ۵۱۰ هزار بازدید بوده است بناهای تاریخی دارای بیشترین بازدیدکننده در کشور هم همانطور که انتظار می رفت، تخت جمشید، حافظیه، سعدیه، طاق بستان، آرامگاه فردوسی، باغ فین، عمارت عالی قاپو و پاسارگاد و بناهای دیگر هستند که البته تخت جمشید براین اساس ۳۱ درصد از کل بازدیدها را به خود مختص کرده است.


منبع:

1401/02/01
16:21:51
5.0 / 5
933
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir