بیماری ای که زنان ۷ برابر بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند

بیماری ای که زنان ۷ برابر بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند

مطالعات جدید پزشکی نشان داده است که زنان هفت برابر بیشتر از مردان به التهاب روده بزرگ مبتلا می شوند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، نتایج این مطالعات آشکار ساخت که خطر مبتلاشدن به این بیماری روده ای ناتوان کننده موسوم به "کولیت میکروسکوپی" که التهاب روده بزرگ است در زنان به میزان چشمگیری بیش از مردان است.
موسسه خیریه "گاتز یوکی" در انگلیس در این زمینه اعلام نمود: کولیت میکروسکوپی، التهاب روده بزرگ است که موجب بروز علائمی چون شکم درد، اسهال مداوم و آبکی در طول روز و شب و همچنین کاهش وزن، خستگی و حتی در موارد شدیدتر سبب بی اختیاری در دفع می شود.
در این مطالعه که گاتز یوکی آنرا انجام داده همین طور آمده است: باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد تا دلیل این شکاف جنسیتی مشخص شود و به این اطمینان برسیم که این بیماری در زنان سریع تر تشخیص داده شود و درمان آن پیشرفت کند.
کارشناسان در این مطالعه یادآور شدند که کولیت میکروسکوپی می تواند عارضه ای ناتوان کننده باشد و به کیفیت زندگی بیماران به شکل گسترده ای لطمه برساند برای اینکه بیمار برای انجام دادن کارهای روزمره با مشکل مواجه می شود و نتایج این بیماری به انزوای بیماران و در نتیجه وخامت سلامت روان آنها می انجامد.
مطالعات آماری که قبل تر دراین زمینه انجام شد، نشان داد که ۸۸ درصد از مبتلایان به این عارضه را زنان می سازند و این بیماری در بیشتر آنها بین ۵۰ تا ۷۰ سالگی تشخیص داده می شود.
به گزارش ایندیپندنت، متخصصان می گویند که اگر این بیماری با استروئیدی به نام "بودزوناید" درمان گردد، کیفیت زندگی بیماران به شدت بهبود می یابد.
بررسی های قبلی همین طور نشان داده است که از هر سه بیمار مبتلا به کولیت میکروسکوپی، بیماری یک نفر را در ابتدا به اشتباه سندرم روده تحریک پذیر تشخیص داده اند و این درحالیست که تشخیص درست، مرحله نخست ضروری در روند درمان هر نوع بیماری است.
منبع:

1401/01/22
16:31:59
5.0 / 5
977
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان اسنك
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir