آخرین وضعیت کرونا در خراسان رضوی

آخرین وضعیت کرونا در خراسان رضوی

به گزارش اسنک خراسان رضوی رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به آخرین انتشار کرونا در استان اظهار داشت: هم اکنون ۳۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند.دکتر محمد پهلوان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از مجموع بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی ۸۸ نفر از آنان بدحال بوده و در بخش های مراقبت های ویژه این بیمارستان ها تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: رجوع زودهنگام به مراکز درمانی سطح بندی شده نقش موثری در جلوگیری از بروز بدحالی و خطرات ناشی از بیماری دارد.

پهلوان اضافه کرد: ۲۴۸ نفر از کل بیماران کرونایی بستری در خراسان رضوی در ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر استان را تحت پوشش دارد.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: طی یک روز گذشته ۹۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شدند که سهم بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۸۷ نفر بود.

وی اظهار داشت: همینطور در یک روز گذشته ۵۱۹ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و مراکز اورژانس بیمارستان ها به صورت سرپایی رجوع و خدمات دریافت نمودند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی ها و تکمیل واکسیناسیون از مهم ترین راهکارهای جلوگیری از کرونا به حساب می آید.

منبع:

1401/01/16
10:06:07
5.0 / 5
888
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir