تاکید وزارت بهداشت بر لزوم جلب رضایت بیماران در روند درمان

تاکید وزارت بهداشت بر لزوم جلب رضایت بیماران در روند درمان

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه کوتاهی و یا نادیده گرفتن خواسته های بیماران می تواند برترین درمان ها را تحت الشعاع قرار دهد، تصریح کرد: باید در روند درمان رضایت بیمار مورد توجه باشد تا خدمات درخشان مدافعان سلامت خدشه دار نشود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی در اولین جشنواره دانشگاه بهره ور و سومین جشنواره بیمارستان بهره ور که در تالار امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه گسترش و بهره وری باید در سطح ملی ایجاد شود، اظهار نمود: باید تلاش نماییم در حوزه های مختلف سلامت خدمت بهینه با هدف ارتقای سلامت عمومی را ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه اداره بیمارستان ها یکی از سخت ترین، مسئولیت های مدیریتی است، اظهار نمود: باید در بیمارستان ها و مراکز درمانی بهترین و با کیفیت ترین خدمات به بیماران داده شود، خدمتی که حق مسلم بیمار است.
معاون درمان وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را یکی از پیشروترین دانشگاه های کشور در حوزه بهره وری و ارائه خدمت دانست و اظهار داشت: باید روش های ارتقا بهره وری که در این دانشگاه انجام می شود به سایر دانشگاه ها تسری یابد.
ایشان در ادامه به کاهش موارد سرپایی، بستری و فوت شدگان ناشی از کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: کاهش موارد مبتلا شدن نباید باعث نادیده گرفتن پروتکل ها و ساده انگاری شود.
وی تصریح کرد: باید ریکاوری پرسنل حوزه سلامت به صورت حساب شده و دوره ای مورد توجه روسای بیمارستان ها باشد.
کریمی با بیان اینکه دستورالعمل های مراقبت های بهداشتی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: باید با مدیریت و نظارت کافی خدمات درمانی و بهداشتی در این ایام تعطیل نشود.
او تصریح کرد: در این جشنواره ضمن تقدیر از برترین باید راهکارهای اساسی برای کاهش مشکلات سایر بیمارستان ها مورد توجه باشد.
محرومیت زدایی در دستورکار است وی توجه بیشتر به مشکلات مناطق محروم خصوصا حاشیه تهران را خواهان شد و اضافه کرد: بخشی از این مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با هدف کاهش محرومیت زدایی باید در دستور کار باشد.
برخورد قاطع با تخلفات، موارد ارجاع از دولتی به خصوصی، تعرفه ها، عدم رعایت انطباق و مقابله با زیر میزی از دیگر مواردی بود که دکتر کریمی با هدف اجرای عدالت اسلامی در نظام سلامت به آن اشاره نمود.
معاون درمان وزارت بهداشت با تکیه بر اهمیت رضایت بیماران، اظهار داشت: باید خواسته های منطقی بیماران به بهترین شکل و با تمرکز بر سلامت بیمار و جامعه تامین گردد.
بنابر اعلام وبدا وی با تکیه بر اینکه عدالت و تعالی خصوصا در مناطق محروم در نظام سلامت بیشتر از پیش دیده شود، افزود: امروز در هر مرحله ای که هستیم باید به سمت بهتر شدن حرکت نماییم.
منبع:

1400/12/17
21:40:41
5.0 / 5
835
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir