وزیر بهداشت اعلام كرد

لغو جریمه واکسنی رانندگان در نوروز، با عرضه تست منفی PCR

لغو جریمه واکسنی رانندگان در نوروز، با عرضه تست منفی PCR

وزیر بهداشت اعلام نمود که طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا رانندگانی که دو دز واکسن را تزریق کرده و هنوز دز سوم شان را تزریق نکرده اند یا افرادی که یک دز تزریق کرده اند و هنوز دز دوم شان را تزریق نکرده اند، اگر جریمه شدند، با عرضه تست منفی PCR جریمه آنها لغو خواهد شد.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه همایش نکوداشت مشارکت های اجتماعی حوزه سلامت، درباره برداشتن معافیت حسابرسی دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار داشت: این تنها در ارتباط با دانشگاه ها نیست. به صورت کلی دانشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت از قانونی استفاده می نمایند که قانون هیات امنا است تا بتوانند خارج از بروکراسی های اداری در زمینه پیشرفت کشور در حیطه مراکز تحقیقاتی و... کار کنند. حال باید تجزیه و تحلیل کرد که آیا این مبادرت به نفع دانشگاه ها و یا به ضرر آن هاست.

وی اضافه کرد: از نظر وزارت بهداشت این مبادرت به ضرر دانشگاه ها است. امروزه در همه جای دنیا دانشگاه ها یک استقلال مالی و اداری دارند و این استقلال منجر به پیشرفت شان می شود. چونکه بحث اصلی ما پیشرفت کشور است. اگر امروز در خیلی از حوزه ها شامل سلول های بنیادین، بایوتکنولوژی و... پیشرفت کرده ایم، به این علت بوده که دانشگاه ها استقلال داشته اند. اگر استقلال شان از بین رود، به ضرر دانشگاه ها خواهد بود.

عین اللهی درباره مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره لزوم تزریق سه دز واکسن در رانندگان و شرط تردد برای سایر سرنشینان، اظهار داشت: قبلا که وضعیت شهرها قرمز می شد، تمام خوردروها در صورت تردد بین استانی جریمه می شدند، اما هم اکنون مصوبه ستاد کرونا به این سمت حرکت کرده که افرادی که واکسن تزریق کرده اند، جریمه نشوند. ازاین رو در شرایط قرمز کرونا، دو راه داریم؛ یا باید بگوییم طبق مصوبه قبلی همه خودروهایی که در شرایط قرمز، تردد و سفر می کنند، مشمول جریمه شوند یا این که برای افرادی که واکسن تزریق کرده اند، تسهیلات قائل شویم.

وی اظهار داشت: هم اکنون تعداد زیادی در کشور دز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند. ازاین رو تعداد کمی از افراد هستند که هنوز واکسن تزریق نکرده اند. در عین حال طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا رانندگانی که دو دز واکسن را تزریق کرده اند و هنوز دز سوم شان را تزریق نکرده اند یا افرادی که یک دز تزریق کرده اند و هنوز دز دوم شان را تزریق نکرده اند، اگر جریمه شدند، با عرضه تست منفی PCR جریمه آنها لغو خواهد شد.

عین اللهی درباره وضعیت ارز دارو اظهار داشت: ما تابع مجلس هستیم و هرآنچه در مجلس تصمیم گیری شود، وزارت بهداشت تابع آن است. امروز بامداد مجلس بودیم که برنامه های ما را در صورت حذف ارز ترجیحی پرسیدند که ما اعلام کردیم، بحث ما بیشتر بحث دارو است که بیمه ها باید هزینه آنرا بدهند. ازاین رو منابع مالی ناشی از حذف ارز را باید به بیمه ها دهند تا بیمه ها بتوانند مابه التفاوت این هزینه را پرداخت کنند.

منبع:

1400/12/16
09:16:38
5.0 / 5
911
تگهای خبر: برنامه , بیمه , پزشك , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir