عوارض طولانی مدت امیکرون

عوارض طولانی مدت امیکرون

محقق پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا با اعلان اینکه واکسیناسیون سبب شد کرونا فروکش کند اظهار داشت: کسانی که واکسن نزدند، حتما واکسن بزنند. نیازی به دز چهارم واکسن کرونا هم نیست و سه دز واکسن کرونا کافی است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، پیام طبرسی با اعلان اینکه نسبت به دو هفته گذشته آمار مبتلاشدن به کرونا کم شده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و شرایط به نقشه قبلی برگردد اظهار نمود: کرونا به تدریج از یک بیماری که ایجاد پاندمی و بیماری وسیع می کرد به یک بیماری تبدیل می شود که باید بدانیم چگونه با آن زندگی نماییم.
وی ادامه داد: واکسیناسیون سبب شد کرونا فروکش کند. این شرایط مرهون واکسیناسیون است. کسانی که واکسن نزدند، حتما واکسن بزنند. نیازی به دز چهارم واکسن کرونا هم نیست و سه دز واکسن کرونا کافی است.
طبرسی با تاکید بر این که کسانی که واکسن نزدند و یا این که کرونا نگرفتند و بیماری پیش زمینه ای دارند باید حتما دقت کنند اظهار داشت: امسال برای عید محدودیتی نیست، اما کماکان باید مراقب افرادی باشیم که بیماری پیش زمینه ای دارند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره عوارض طولانی مدت امیکرون عنوان کرد: کرونا یک بیماری سیستمیک است و ممکنست کل اعضای بدن را درگیر کند. ما کووید طولانی داریم و افراد در این شرایط تا مدت ها بی حالی و تنگی نفس و ریزش مو و دیگر عوارض را شاهد هستند. این عارضه ها برطرف می شود و بهبودی می یابد اما ممکنست برخی عوارض نیازمند درگیری پزشکی باشد که مبتلاشدن به دیابت یکی از این موارد است. سرفه های اندک، تب خفیف و مواردی از این دست چندان جدی نیست و برطرف می شود.
وی ادامه داد: در این دو سال که از کووید می گذرد دریافتیم که افراد بیشتری درگیر شدند و پس از واکسیناسیون شدت بیماری کمتر شد. اگر همین روند ادامه یابد کووید یک بیماری خواهد شد که با ما هست، اما مشکلاتش کمتر می شود و به گروههای پرخطر منتقل می شود که دیگر باید برای آن به دنبال داروهای خاص بود.
طبرسی با اعلان اینکه در موج اخیر، افراد ۳۰ تا ۶۰ سال که درگیر کرونا شدند و بیماری زمینه ای نداشتند مشکلی نداشتند که از داروی پیشرفته استفاده کنند و مشکل اصلی مربوط به کسانی بود که بیماری زمینه ای داشتند اظهار داشت: کووید به بیماری تبدیل می شود که در آینده در گروه خاصی دیده می شود. واکسن هایی که امروز داریم نیز برای شرایط فعلی است و برای افراد معمولی همین واکسیناسیون کافی است.
محقق پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا در برنامه در انتهای الوند که از شبکه دوم سیما پخش گردید اظهار داشت: واکسن یک نفع فردی دارد و کسی که واکسینه شده است اگر کرونا بگیرد، شدید نیست و سبب مرگ نمی شود؛ مگر این که در گروه خاصی باشد. همین طور واکسن یک نفع جمعی دارد و وقتی افراد واکسن می زنند اگر کرونا هم بگیرند کمتر به دیگران منتقل می کنند.1400/12/14
22:16:48
5.0 / 5
863
تگهای خبر: بدن , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir