پویش یك نهال، یك زندگی

مرگ روزانه ۷ تا ۱۰بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور

مرگ روزانه ۷ تا ۱۰بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور

اسنک: پویش ملی ˮیک نهال یک زندگیˮ پانزدهم اسفند ماه امسال، همزمان با روز درختکاری، به مدت یک هفته انجام خواهد شد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، پویش ملی یک نهال یک زندگی پانزدهم اسفند ماه سالجاری، همزمان با روز درختکاری، به مدت یک هفته برگزار می شود. در این پویش هر هموطن می تواند به یاد اهداکنندگان عضو جانبخش، نهالی کاشته و ویدئویی کوتاه از این حرکت به همراه بیان احساس خود در چارچوب جمله ای خطاب به خانواده هایی که با این تصمیم بزرگ، به یک تا هشت بیمار نیازمند، حیاتی باردیگر بخشیدند، برای انجمن ارسال نماید.
سالانه در ایران پنج تا هشت هزار مورد مرگ مغزی رخ می دهد که مطابق نرخ جهانی، نیمی از این موارد (حدود ۳ هزار نفر) قادر به اهدای عضو هستند. با این وجود، متاسفانه میزان اهدای عضو سالیانه در کشور تنها یک سوم میزان مورد انتظار است. این در شرایطی است که روزانه بین هفت تا ۱۰ نفر از بیماران نیازمند به پیوند عضو، به دلیل نرسیدن بموقع عضو مناسب پیوندی جان خویش را از دست می دهند.
طی تحقیقات به عمل آمده، هم اکنون بیشتر از ۹۰۰۰ خانواده، با گذشت و ایثار وصف ناپذیری رضایت به اهدای اعضای بدن عزیزان خود (افراد مرگ مغزی) داده اند و سبب نجات یافتن حدود 70هزار نفر از بیماران نیازمند به پیوند اعضا از رنج و درد بیماری شده اند.
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات پویش مردمی "یک نهال یک زندگی" می توانند به سامانه ملی فرهنگ سازی اهدای عضو به نشانی www.ehdacenter.ir رجوع کنند.
همینطور هشتگ اصلی این پویش در فضای مجازی #یک_نهال_یک_ زندگی است که همراهان پویش می توانند علاوه بر ارسال ویدیو به شماره اعلامی در سایت، با ذکر این هشتگ و تگ کردن صفحه رسمی انجمن به نشانی ehdacenter.ir @ در فضای مجازی (اینستاگرام) ویدئوهای کاشت نهال خویش را انتشار دهند.
منبع:

1400/12/11
21:47:24
5.0 / 5
992
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir