رئیس كمیته رسانه دانشگاه علوم پزشكی مشهد خبر داد

تک رقمی شدن فوت شدگان کرونا در مشهد

تک رقمی شدن فوت شدگان کرونا در مشهد

خراسان رضوی رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت:  خوشبختانه تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا طی ۲ روز گذشته در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تک رقمی شده است.دکتر محمد پهلوان در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه کاهش محسوس جمعیت بیماران سرپایی و بستری شده کووید ۱۹ در خراسان رضوی باعث تغییر وضعیت رنگ بندی کرونایی این استان شده، اظهار نمود: تعداد بستری های موجود در دانشگاه علوم پزشکی در طول ۱۰ روز گذشته از ۸۷۹ به ۷۰۱ و در خراسان رضوی از ۱۰۷۹ به ۹۶۵ نفر رسیده است.

وی افزود: بنا بر اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با عنایت به روند کاهشی تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا مشهد در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است اما ۱۱ شهر دیگر خراسان رضوی همچنان در شرایط قرمز قرار دارد. هم اکنون شهرهای بردسکن، تایباد، خلیل آباد، درگز، فیروزه، قوچان، کاشمر، کوهسرخ، گناباد و نیشابور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: همینطور بنا بر اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شهرهای بینالود، تربت جام، تربت حیدریه، چناران، خواف، سبزوار، سرخس، فریمان، کلات و مشهد در وضعیت نارنجی و سایر شهرها هم در وضعیت زرد قرار دارند.

پهلوان اظهار داشت: هم اکنون ۹۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند که ۷۰۱ تن از این تعداد زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. همینطور طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شده اند که از این تعداد ۱۸۶ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

وی افزود: حدود یک چهارم بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا در خراسان رضوی در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های این استان تحت درمان قرار دارند. بیماران بدحال مبتلا به کرونای بستری در بخش های مراقبت های ویژه استان ۲۳۴ بیمار و سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۱۷۰ نفر است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶۵ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستان ها رجوع کردند.

وی تصریح کرد: شرایط ما شکننده است و اگر ساده انگاری از سوی شهروندان مجدد اتفاق بیفتد، وضعیت از لحاظ انتشار کرونا مانند سابق خواهد شد. بدین منظور از شهروندان می خواهیم همچنان پروتکلهای بهداشتی را رعایت، از ماسک استفاده و واکسیناسیون خویش را تکمیل کنند.
1400/12/07
19:54:43
5.0 / 5
847
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir