مشکل کمبود پزشک از زبان نماینده مردم بردسکن و کاشمر

مشکل کمبود پزشک از زبان نماینده مردم بردسکن و کاشمر

به گزارش اسنک نماینده مردم بردسکن و کاشمر از مشکلات کمبود پزشک در شهرستان های حوزه انتخابیه خود گفت و تصریح کرد: این کمبود باید رفع گردد تا مردم مجبور نباشند برای رفتن به یک پزشک متخصص از محل زندگی خود مسافت های زیادی را طی کنند.


حجت الاسلام جواد نیک بین درگفت وگو با ایسنا درباره مشکلات کمبود پزشکی در حوزه انتخابیه خود اظهار داشت: در منطقه ترشیز کهن در شهرستانی مانند کوه سرخ گرفتار کمبود متخصص هستیم و این شهرستان حتی یک متخصص هم ندارد، در دو شهرستان دیگر بردسکن و خلیل آباد منطقه گرفتار کمبود جدی متخصص هستیم، در کاشمر هم در بعضی رشته ها متخصص داریم ولی کمبود احساس می شود؛ ازاین رو لازم است وزارت بهداشت به تأمین پزشک متخصص مورد نیاز کمک نماید.
وی ادامه داد: این کمبود باید رفع گردد تا مردم مجبور نباشند برای رفتن به یک پزشک متخصص از محلل زندگی خود مسافت های زیادی را طی کنند. پیمودن همین مسافت زیاد باعث مشکلات گوناگونی همچون تصادفات جاده ای می شود، افزایش ظرفیت دانشجوی پزشکی بطور قطع می تواند به این کمبود کمک نماید اما مشروط به یک شرط مهم، افزایش ظرفیت نباید باعث تقلیل زیرساخت های آموزشی و کاهش کیفیت آموزش باشد، با افزایش ظرفیت موافقیم اما مشروط به فراهم ساختن زیرساخت و امکانات آموزشی مناسب همچون کلاس و اساتید مورد نیاز.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: باآنکه تصمیم افزایش ظرفیت دانشجوی پزشکی اتخاذ شده است اما باید دقت کنیم که ما در طول این سال ها ظرفیت آموزش را افزایش نداده ایم که این مورد بطور قطع می تواند دانشکده های علوم پزشکی و مبحث تعلیم و تربیت پزشک متخصص را با خطر روبه رو سازد و باعث شود و آن کیفیت مورد انتظار به دست نیاید، پس لازم است به این مهم هم توجه گردد.
نیک بین اظهار داشت: ابتدای انقلاب بسیاری از پزشکانی که در بسیاری از شهرستان ها و درخیلی از مراکز استان ها فعالیت می کردند پزشکان غیر ایرانی بودند؛ برای مثال ۸۰ تا۹۰ درصد پزشکان منطقه حوزه انتخابیه ما هندی، پاکستانی و اتباع افغانستان بودند اما حالا یک پزشک خارجی هم نداریم و شرایطی فراهم شده که بسیاری از پزشکان ما در کشورهای خارجی طبابت می کنند، یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی که دردهه فجر آنرا ارج بنهیم پیشرفت های علمی در حوزه های پزشکی و پیراپزشکی است، ما در این عرصه به خودکفایی رسیده ایم.


منبع:

1400/11/20
21:17:29
5.0 / 5
1023
تگهای خبر: آموزش , پزشك , كیفیت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir