رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمان خبر داد:

4 برابر شدن بیماران سرپایی و 2 برابر شدن بستری های کرونایی در استان کرمان

4 برابر شدن بیماران سرپایی و 2 برابر شدن بستری های کرونایی در استان کرمان

به گزارش اسنک کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره وضعیت بیمارستان های استان کرمان اظهار داشت: آمار مبتلایان به کووید 19 رو به افزایش و تعداد بستری ها نسبت به هفته قبل دو برابر شده به صورتی که هم اکنون نزدیک به 600 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که تست تشخیصی 40 درصد آنها مثبت بوده است.


حمیدرضا رشیدی نژاد قبل از ظهر امروز 16 بهمن ماه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان اظهار داشت: شهرستان های کوهبنان، زرند، کرمان، رفسنجان، انار، سیرجان، بافت، رابر، جیرفت و فهرج در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
وی افزود: شهرستان های بردسیر، بم، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان در وضعیت نارنجی و شهرستان های راور، شهربابک، ارزوئیه فاریاب و ریگان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که هم اکنون 61 بیمار کرونایی در بخش های ICU و 20 نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند، خاطرنشان کرد: تعداد بیماران سرپایی نسبت به سه هفته قبل چهار برابر شده است و تست تشخیصی کرونای 60 درصد آنها مثبت است.
وی روند واکسیناسیون را کم دانست و بیان نمود: افرادی که علائم سرماخوردگی شامل؛ گلو درد، آبریزش، تب، بدن درد و... دارند، نخستین تشخیص آن اُمیکرون است و بیمار با 5 روز استراحت بهبود پیدا می کند و درخواست داریم که مردم به کلینیک ها، درمانگاه ها و مراکز جامع سلامت آمادگی پذیرش بیماران دارند و بیماران به بیمارستان ها سرازیر نشوند و فقط در زمان ضروری به بیمارستان ها رجوع کنند.
رشیدی نژاد به مردم سفارش کرد: تا اُمیکرون سراغتان نیامده به مراکز واکسیناسیون رجوع کنند شایان ذکر است که هم اکنون در کل استان 4 میلیون و 762 هزار و 686 واکسن تزریق شده است که از این تعداد بیشتر از 2 میلیون 200 هزار نفر دز اول و بیشتر از یک میلیون 951 هزار نوبت دوم و 610 هزار و 511 نفر (معادل 24 درصد جمعیت هدف) دز سوم تزریق کرده اند.
ایشان در ادامه سخنانش از آمادگی استان در جهت پیشگیری و درمان اطلاع داد و اظهار نمود: بیمارستان های استان و قرارگاه شهید سلیمانی آمادگی لازم را دارد و بر حسب شرایط آمادگی افزایش مراکز درمانی و پرسنل را داریم و همینطور هماهنگی بین دانشگاه های مستقر در استان بوجود آمده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید برآنکه همه درخواست ها و تصیمات باید ذیل تصمیمات ستاد کرونا باشد، اظهار داشت: طبق تجربیات کشورهای دیگر اوج اُمیکرون 3 تا 5 هفته است که 2 هفته آن گذشته است و امیدواریم تا پیش از عید وضعیت پایداری پیدا نماییم.
منبع:

1400/11/16
23:12:55
5.0 / 5
988
تگهای خبر: بدن , بیمار , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir