محققان سوئیسی می گویند؛

منیزیم در مقابله با سرطان و تقویت سیستم ایمنی موثر است

منیزیم در مقابله با سرطان و تقویت سیستم ایمنی موثر است

اسنک: سطح منیزیم در خون عامل مهمی در افزایش توانایی سیستم ایمنی برای مقابله با پاتوژن ها و سلول های سرطانی است.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه بازل سوئیس گزارش کرده اند که سلول های T برای عملکرد مؤثر به مقدار کافی منیزیم نیاز دارند. یافته های آنها ممکنست نتایج مهمی برای بیماران سرطانی داشته باشد.
کمبود منیزیم با بیماریهای مختلفی مانند عفونت و سرطان مرتبط می باشد. مطالعات قبلی نشان داده اند که رشد توده های سرطانی در بدن موش ها با رژیم غذایی کم منیزیم سریع تر توسعه می یابد و همین طور دفاع آنها در مقابل ویروس های آنفلوانزا نیز مختل می شود.
اکنون، پژوهشگران به سرپرستی پروفسور «کریستوف هس»، کشف کرده اند که سلول های T می توانند سلول های غیرطبیعی یا عفونی را بطور مؤثر فقط در یک محیط غنی از منیزیم از بین ببرند. بگفته پژوهشگران، منیزیم برای عملکرد یک پروتئین سطحی سلول T به نام LFA-۱ مهم می باشد.
LFA-۱ بعنوان یک محل اتصال عمل می کند که نقش کلیدی در فعال سازی سلول های T دارد.
هس در این زمینه توضیح می دهد: «با این حال، در حالت غیرفعال، این محل اتصال در یک ساختار خمیده است و بدین سبب نمی تواند بطور موثر به سلول های عفونی یا غیر طبیعی متصل شود. اینجاست که منیزیم وارد عمل می شود. اگر منیزیم به مقدار کافی در مجاورت سلول های T وجود داشته باشد، به LFA-۱ متصل می شود و تضمین می نماید که در یک موقعیت گسترده و فعال باقی می ماند.»
این واقعیت که منیزیم برای عملکرد سلول های T ضروری می باشد، ممکنست یک یافته بسیار مهم برای ایمنی درمانی سرطان مدرن باشد. هدف این درمان ها بسیج کردن سیستم ایمنی، خصوصاً سلول های T سیتوتوکسیک، برای مقابله با سلول های سرطانی است.
در مدلهای تجربی، پژوهشگران توانستند نشان دهند که پاسخ ایمنی سلول های T در مقابل سلول های سرطانی با افزایش غلظت موضعی منیزیم در تومورها تقویت می شود.
وی در ادامه می افزاید: «به منظور تأیید این مشاهدات از نظر بالینی، ما حالا به دنبال راه هایی برای افزایش غلظت منیزیم در تومورها بصورت هدفمند هستیم».
با استفاده از داده های حاصل از مطالعات قبلی روی بیماران سرطانی، پژوهشگران توانستند نشان دهند که درمان های ایمنی در بیمارانی که دارای میزان ناکافی منیزیم در خونشان هستند، کمتر مؤثر است.
محققان می گویند این که آیا مصرف منظم منیزیم بر خطر ابتلاء به سرطان تأثیر می گذارد یا خیر، سؤالی است که برمبنای داده های موجود نمی توان به آن پاسخ داد. «به عنوان گام بعدی، ما درحال برنامه ریزی مطالعات آینده نگر برای آزمایش اثر بالینی منیزیم بعنوان یک کاتالیزور برای سیستم ایمنی هستیم.»


منبع:

1400/11/10
22:00:50
5.0 / 5
1013
تگهای خبر: بدن , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir