وزیر بهداشت تاكید كرد

استفاده از ظرفیت توریسم سلامت در گیلان

استفاده از ظرفیت توریسم سلامت در گیلان

به گزارش اسنک از گیلان وزیر بهداشت، استفاده ظرفیت توریسم سلامت در استان را حائز اهمیت خواند و اظهار داشت: این حوزه هم در گیلان بسیار جای کار دارد و باید نگاه بیشتری به آن شود.


دکتر بهرام عین الهی در جلسه شورای اداری شهرستان سیاهکل، ضمن اشاره به پیشتازی گیلان در واکسیناسیون اظهار نمود: با همت و مشارکت همه جانبه، گیلان در زمینه واکسیناسیون از استانهای پیشتاز در کشور است.
وی با اشاره به اینکه امروزه جنگی فراتر از دوران دفاع مقدس را شاهد می باشیم، اضافه کرد: شگرد دشمن طراحی و اجرای جنگ های مختلف است تا ایران را از پا در آورد که یکی از این جنگ ها، تحریم های ظالمانه ضد ملت است، هر چند امروزه از گذشته قوی تر هستیم.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به مشکلات شهرستان سیاهکل، اظهار داشت: مشکلات شهرستان سیاهکل به هیئت دولت منتقل و مورد پیگیری قرار می گیرد.
عین الهی، گیلان را متمایز با استانهای دیگر کشور دانست و تصریح کرد: منابع و فرصت های طبیعی فراوانی در گیلان وجود دارد که باید از آنها بیشتر بهره گرفت.
وی به ظرفیت عظیم مردم در توسعه و آبادانی مناطق مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: مردم گیلان در اقدامات نیکوکارانه هم پیشگام هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استفاده ظرفیت توریسم سلامت در استان را حائز اهمیت خواند و اظهار داشت: این حوزه هم در گیلان بسیار جای کار دارد و باید نگاه بیشتری به آن شود.
عین الهی ضمن اشاره به کمبود نیرو در بعضی از مراکز درمانی و بیمارستانی، اضافه کرد: به سبب فاصله مراکز درمانی سیاهکل با مرکز استان، باید نحوه توزیع نیروی انسانی به درستی مدیریت شود.
وی جبران کمبود تجهیزات پزشکی در بعضی از مراکز درمانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این بخش با تخصیص تجهیزات پزشکی کافی بخصوص برای مناطق صعب العبور قابل حل است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکیه بر رویکرد بومی گزینی در دانشگاه ها، خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا طرحی را در دست اجرا بگذاریم تا دانشگاه ها خودشان نیروهای متخصص را جذب و تربیت و به کارگیری کنند.
عین الهی، در انتها بر ضرورت تمرکز بر شبکه های بهداشت و درمان در نظام سلامت تصریح کرد و اظهار نمود: تقویت شبکه های بهداشت و درمان از فرمایشات رهبری معظم انقلاب است و امروزه ما نباید در روستایی خانه بهداشت نداشته باشیم ازاین رو لازم است، تلاشمان را بر تقویت نظام شبکه و خانه های بهداشت متمرکز نماییم.
منبع:

1400/11/08
20:31:15
5.0 / 5
921
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir