آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از 292 میلیون نفر به کووید-19

آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از 292 میلیون نفر به کووید-19

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۹۲ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۱۱۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۶۳ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۵۵ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۶۰ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیشتر از ۵۷.۱ میلیون مبتلا و بیشتر از ۸۴۸ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۹ هزار و هند با بیشتر از ۴۸۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۷، ۱۲۶، ۱۰۵ ۸۴۸، ۸۷۳ ۲ هند ۳۴، ۹۶۰، ۲۶۱ ۴۸۲، ۰۱۷ ۳ برزیل ۲۲، ۳۰۵، ۰۷۸ ۶۱۹، ۲۴۵ ۴ انگلیس ۱۳، ۴۲۲، ۸۱۵ ۱۴۸، ۸۹۳ ۵ روسیه ۱۰، ۵۵۴، ۳۰۹ ۳۱۱، ۳۵۳ ۶ فرانسه ۱۰، ۳۱۷، ۸۱۹ ۱۲۴، ۲۱۲ ۷ ترکیه ۹، ۵۹۷، ۶۷۰ ۸۲، ۷۹۵ ۸ آلمان ۷، ۲۳۵، ۱۳۵ ۱۱۳، ۰۷۴ ۹ اسپانیا ۶، ۶۶۷، ۵۱۱ ۸۹، ۵۷۳ ۱۰ ایتالیا ۶، ۳۹۶، ۱۱۰ ۱۳۷، ۷۸۶ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۱۱ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۳ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۸۱۵ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۸ هزار و ۵۹۰ مبتلا شدن و ۱۳۱ هزار و ۷۰۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/10/14
13:00:48
5.0 / 5
901
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir