عضو كمیته علمی كشوری مقابله با كرونا:

دلتا همچنان کرونای غالب در کشور است

دلتا همچنان کرونای غالب در کشور است

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا درباره وضعیت کرونای اُمیکرون در کشور و همین طور مباحثی در خصوص سویه دلمیکرون کرونا توضیح داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر طلعت مختاری آزاد - استاد گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره وضعیت امیکرون در کشور، اظهار داشت: فعلا هنوز سویه غالب دلتاست، اما کلا درباره عفونت های تنفسی محدود کردن انتقال از یک کشور به کشور دیگر، نا ممکن است.
وی ادامه داد: حالا تعداد زیادی از کشورها امیکرون را گزارش کردند و نخستین موردی هم که در ایران تایید شد، مسافری بود که از دبی آمده بود که سیستم کنترل قوی هم دارند. بدین سبب ممکنست مسافری که وارد می شود، در آن لحظه ظاهرا پاسخ تستش منفی باشد، اما چند روز بعد که ویروس در بدنش تکثیر می شود، تستش مثبت شود. ما هم جدا از دنیا نیستیم. این ویروس در ایران وجود دارد ولی امیدواریم باتوجه به پیکی که بتازگی گذراندیم و خیلی از افراد به بیماری مبتلا شدند و افزایش واکسیناسیون، مانند برخی کشورهای اروپایی نشویم.
وی اظهار داشت: ویروس دارد تغییر می کند. این ماهیت ویروس می باشد. مانند ویروس آنفلوآنزا. ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران وقتی برخی ویروس های کرونا را کاملا سکانس ژنی انجام می دهیم، گاهی مواردی می بینیم که نمی توانیم تصمیم بگیریم که دلتاست یا امیکرون است. بدین سبب این را به سازمان جهانی بهداشت ارسال می نماییم تا با ویروس های دیگر مقایسه کنند.
مختاری آزاد اظهار داشت: در بحث دلمیکرون نیز فعلا چنین چیزی تایید نشده، اما یکسری موتاسیون هایی مربوط به دلتا و موتاسیون هایی مربوط به امیکرون دیده می شود و چون در بعضی ویروس ها هر دوی اینها دیده می شود، این مساله پیش آمد تا شاید چنین چیزی ایجاد شود.1400/10/07
22:05:56
5.0 / 5
920
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir