آمادگی تأمین اجتماعی برای حذف نسخ کاغذی از فردا

آمادگی تأمین اجتماعی برای حذف نسخ کاغذی از فردا

به گزارش اسنک مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه به باعث قانون از فردا، اول دیماه نسخه نویسی الکترونیک الزامی و الزامی است البته نه برای تأمین اجتماعی بلکه برای کل کشور اظهار داشت: از نظر ما همه چیز برای حذف نسخ کاغذی از فردا، آماده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، شهرام غفاری درباره حذف نسخ کاغذی و جایگزینی نسخه نویسی الکترونیک از فردا، اول دیماه اظهار داشت: به باعث قانون از فردا، نسخه نویسی الکترونیک الزامی و الزامی است نه برای تأمین اجتماعی بلکه برای کل کشور.
وی ادامه داد: خوشبختانه سازمان تأمین اجتماعی تجربه خوبی در این حوزه دارد و از سه چهار سال قبل برای توسعه نسخه نویسی الکترونیک بخصوص در مراکز ملکی خود اقدام نموده است.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه از نظر ما همه چیز برای حذف نسخ کاغذی از فردا، آماده است اظهار نمود: البته برخی مراکز دولتی و دانشگاهی و پزشکان امکان دارد مشکلاتی داشته باشند که تمهیدات لازم دیده شده و انشاء الله هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد شد و بیمه شدگان کماکان می توانند به مراکز درمانی رجوع و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوند.
غفاری افزود: از پزشکان و موسسات می خواهیم همکاری و در اجرای قانون اهتمام ورزند؛ هر مشکلی شامل قطع برق و اینترنت پیش آمد پزشک و بیمه شده نگران نباشند چونکه کمافی السابق میتوانند از نسخ کاغذی در آن شرایط بهره برد.
وی درباره راهکارهای پیشبینی شده برای پیشگیری از سو استفاده در نسخه نویسی الکترونیک اظهار داشت: سو استفاده در نظام نسخه نویسی مانند هر حوزه دیگری امکان دارد وجود داشته باشد، چه روی کاغذ و چه سیستم های مکانیزه. خوشبختانه نظارت در سیستم های الکترونیک راحتتر است.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی اضافه کرد: تمهیدات در این حوزه هم انجام شده، ولی کامل نیست و هرچه پیش می رویم کامل تر می شود. امروز اگر کدملی بیمه شده ای همزمان در دو استان استفاده گردد ما سریع متوجه و رسیدگی می نماییم در حالیکه در نسخه نویسی کاغذی این امکان فراهم نبود. فرایندها از منظر پایش، هوشمندانه تر شده، ولی سیستم ها احتیاج به توسعه دارند.
غفاری در شبکه خبر افزود: سیستم های نسخه نویسی در دنیا چند ده سال است که شروع شده اما در کشور ما سه چهار سال است که به صورت جدی شروع شده و از فردا، اول دیماه به شکل جدی و سراسری توسعه می یابد. امید است همه همکاری کنند که هم نسخه نویسی مکانیزه به خوبی پیش رود و پرونده الکترونیکی درمان کامل و هم سیستم های پایش کاملتر شوند و مردم راحتتر خدمات بگیرند.
منبع:

1400/10/01
11:44:29
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: اینترنت , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir