رمزارزها ضررهای بورسی را جبران کرد؟

رمزارزها ضررهای بورسی را جبران کرد؟

اسنک: برخی مفسرین معتقدند که اگر رمز ارز نبود، قیمت دلار هم اکنون 70 هزار تومان می شد ولی رمز ارز جلوی افزایش زیاد قیمت دلار را گرفته است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، عده ای از کارشناسان براین باورند که انقلاب صنعتی چهارم، بلاک چین است که به لکوموتیو اقتصاد دیجیتال در آینده تبدیل خواهد شد و این مساله می تواند بعنوان یک فرصت برای ایران تلقی شود چونکه اقتصاد دیجیتال هم اکنون، شش و نیم درصد از جی دی پی کشور را ایجاد کرده که باید به ۱۵ درصد رسانده شود و از این جهت صنعت بلاک چین می تواند دراین زمینه کاملا موثر بوده و نتیجه بخش باشد.
حدود هشت سال است که ایران، وارد حوزه رمز ارزها و بلاک چین شده و بیش از ۴۰ سال است که کشورمان و کلا حوزه فناوری اطلاعات، تحریم است و این در حالیست که به اعتقاد رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور بلاک چین و رمز ارز در عصر امروز تنها راهی است که باوجود تحریم ها، می توان با آنها خیلی از مشکلات را حل کرده و به پیشرفتهای زیادی رسید.
افشین آشوری با اعلان اینکه انقلاب صنعتی چهارم، بلاک چین است اظهار داشت: در جلسه ای که با قوه قضائیه داشتم به این مساله تاکید کردم که دیگر با فناوری و تکنولوژی و به ویژه بلاک چین نمی گردد مقابله نمود و باید هر چه سریعتر موانع موجود دراین زمینه را برای فعالان برطرف کرد.
وی با اعلان اینکه لکوموتیو اقتصاد دیجیتال در آینده بلاک چین است، اشاره کرد: در این عرصه، قانون بدی وجود دارد و آن این است که به همه صنایع برق یارانه ای تعلق می گیرد ولی در این صنعت نه فقط هزینه برق بسیار گران است بلکه دپوزیت پیش از مصرف برق را میگیرند.
او که در همایش فناوری بلاکچین، پروتکل اعتماد صحبت می کرد، افزود: در زمینه رمز ارز این قانون بد، فاجعه آفرین شده و این در حالیست که مسئولان باید بدانند که اگر رمز ارز نبود، قیمت دلار هم اکنون ۷۰ هزار تومان می شد ولی رمز ارز جلوی افزایش زیاد قیمت دلار را گرفته است. کریپتوکارنسی یا همان ارزهای دیجیتال بسیاری از ضررهای بورسی را جبران کرد.
وی اصرار کرد که امارات درحال جذب نخبگان و متخصصان در همه رشته هاست و برای ایران، تارگت ۱۰۰ هزار نفری را برای جذب نخبگان گذاشته است. همین جا هشدار می دهم که اگر مسئولان و تصمیم گیران، محدودیت ها و موانع را بیشتر کرده و برطرف نکنند، شاهد افزایش قابل توجه مهاجرت نخبگان خواهیم بود.
آشوری با تاکید بر این که بلاک چین، یک فرصت برای کشور است اظهار داشت: ما خسته کار نیستیم اما خسته بوروکراسی هستیم؛ جوانان این کشور، یک روز با اینماد و یک روز با طرح صیانت و یا مانع تراشی های دیگر اذیت می شوند.
وی تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال هم اکنون، شش و نیم درصد از جی دی پی کشور است که باید به ۱۵ درصد برسانیم و بلاک چین می تواند دراین زمینه کاملا تاثیر گذار بوده و نتیجه بخش باشد.
همین طور علی پاک باخته گان زنجانی - رییس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین استان البرز - معتقد است: صنعت رمز ارز و بلاک چین جای رشد بسیاری در کشور دارد ولی متاسفانه ما مشکلات ساختار آموزشی در این صنعت داریم.
وی در توضیح این مطلب اضافه کرد: خیلی ها هنوز این صنعت را به خوبی نمی شناسند، هندوستان ۱۲۰ میلیارد دلار صادرات نرم افزار دارد که این میزان در کشور ما ۳۰ میلیون دلار است و این در حالیست که ما سالیانه حداقل میتوانیم ۸ میلیارد دلار صادرات تکنولوژی و هوش مصنوعی داشته باشیم و متخصصان فعالی نیز دراین زمینه داریم.
مدیر ارشد استراتژی خانه بلاکچین ایران در قسمتی از سخنان خود با اشاره به تولید و رونمایی از نخستین دستگاه کارت خوان (POS) ایرانی مبتنی بر ارز دیجیتال در سال قبل اظهار داشت: این دستگاه را تولید کردیم و در نمایشگاه ترکیه نیز آنرا به تمام جهانیان معرفی کردیم؛ درواقع با تولید این دستگاه، شاهد ظهور نسل سوم دستگاه های خودپرداز هستیم. دستگاهی که به آسانی خرید و فروش همه رمزارزها را ممکن می کند.
وی در قسمتی از سخنان خود اشاره کرد: متاسفانه برخی مسئولان ما با وجود مخالفت هایی که با این صنعت دارند اما آشنایی نیز با این حوزه ندارند و دلیل مخالفتشان عدم آشنایی است؛ برخی مسئولان از نظر سواد بلاک چینی عقب هستند و این در حالیست که ضرورت دارد برای اتخاذ تصمیمات صحیح دانش لازم را داشته باشند. دوره های آموزشی برای این مساله درحال برگزاری است و کمیسیون رمز استان البرز نیز در نظر دارد از ماه آتی کلاس های آموزشی را دراین زمینه برگزار کند.
عضو کمیسیون رمز ارز و بلاک چین نصر کشور با اشاره به نخستین نشریه اختصاصی رمز ارز و بلاکچین توضیح داد: این نشریه اطلاعاتی در این عرصه به مخاطبان می دهد و در امتداد تولید و انتشار محتوا با هدف آشنایی مخاطبین با فناوری بلاکچین و رمزارزها در کلیه سطوح و تمامی بخش های اقتصادی به وجود آمده است و به همه کسانی که در این مراسم حضور دارند ازین پس اشتراک رایگان می دهیم.




منبع:

1400/09/25
23:59:32
5.0 / 5
1083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir