تحقیقات نشان می دهد؛

نوشیدن قهوه بر ریتم قلب تأثیر می گذارد

نوشیدن قهوه بر ریتم قلب تأثیر می گذارد

به گزارش اسنک محققان می گویند نوشیدن قهوه به افراد کمک می نماید تا فعال تر بمانند، اما به صورت قابل توجهی باعث کم خوابی می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، درحالیکه به نظر نمی رسد قهوه سبب ریتم های نامنظم در دهلیزهای فوقانی قلب شود، اما یافته های اخیر نشان داده است می تواند سبب افزایش ضربان در بطن های پایینی شود.
دکتر «گرگوری مارکوس»، سرپرست گروه قلب و عروق دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «مردم باید درک کنند که این نوشیدنی بسیار معمولی واقعاً تأثیرات اساسی بر سلامت ما دارد و این تأثیرات متغیر هستند. این طور نیست که قهوه لزوماً کاملاً خوب یا کاملاً بد باشد. این احتمال وجود دارد که خوب یا بد بودن آن به تلفیقی از عوامل بستگی داشته باشد.»
پزشکان مدت هاست که کافئین را یک خطر بالقوه برای سلامت قلب می دانند، چونکه محرکی است که ضربان قلب را زیاد می کند.
برای این کارآزمایی بالینی، تیم تحقیق ۱۰۰ فردی که عادت به نوشیدن قهوه داشتند را به کار گرفتند و چندین دستگاه را برای ثبت مداوم سلامتی آنها نظیر مانیتور قلب و ردیاب قند خون نصب کردند.
در طی دو هفته، شرکت کنندگان به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شدند: گروهی که هر اندازه ای که دوست داشتند قهوه بنوشند یا آنرا کنار بگذارند.
سپس محققان تغییرات درون هر فرد و بین افرادی را که در رویارویی با قهوه یا بدون قهوه رخ می داد، دنبال کردند.
این مطالعه هیچ مدرکی در خصوص ایجاد ریتم های نامنظم در دهلیزها، حفره های فوقانی قلب، در صورت مصرف قهوه نشان نداد. این خبر خوبی است، چونکه یکی از نگرانی های عمده پزشکی در مورد قهوه این است که آیا امکان دارد نوشیدن قهوه، ریسک فیبریلاسیون دهلیزی که یک وضعیت بالقوه خطرناک می باشد، را افزایش دهد یا خیر.
مارکوس می گوید: «در روزهایی که شرکت کنندگان به صورت تصادفی قهوه مصرف می کردند، افراد حدود ۵۰ درصد انقباضات زودرس بطنی را تجربه می کردند. اساساً تعداد این انقباض ها در کسانی که بیشتر از یک نوشیدنی قهوه مصرف می کردند، دو برابر بود.»
وی در ادامه افزود که این انقباضات زودرس بطنی رایج بوده و معمولا بی ضرر در نظر گرفته می شوند. اما انقباض های بیشتر، یک عامل خطر مستقل برای نارسایی قلبی در طول زمان هستند.

1400/08/27
14:48:55
5.0 / 5
1333
تگهای خبر: پزشك , سلامت , شركت , قند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir