مطالعات نشان می دهد؛

شیردهی به نوزاد از زوال شناختی پیشگیری می کند

شیردهی به نوزاد از زوال شناختی پیشگیری می کند

به گزارش اسنک نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است خانمهایی که به نوزادان خود شیر داده اند در مقایسه با خانمهایی که شیر نداده بودند، پس از سن ۵۰ سالگی در آزمایش های شناختی عملکرد شناختی بهتری داشتند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، یافته های انتشار یافته نشان داده است که شیردهی امکان دارد تاثیر مثبتی بر عملکرد شناختی زنان یائسه داشته و می تواند فواید بلندمدتی برای مغز مادر داشته باشد.
«مولی فاکس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «در حالی که خیلی از مطالعات نشان داده اند که شیردهی سلامت و آرامش کودک را در بلند مدت بهبود می بخشد، اما مطالعه ما از معدود مواردی است که تأثیرات طولانی مدت بر سلامت زنانی را که به نوزاد خود شیر داده اند مورد بررسی قرار داده است.»
فاکس می افزاید: «یافته های ما که عملکرد شناختی بالاتری را در میان زنان بالای ۵۰ سال که به نوزادشان شیر داده بودند نشان می دهد، مبین آن است که شیردهی امکان دارد در سنین بالاتر نقش محافظتی از مغز و اعصاب داشته باشد.»
سلامت شناختی برای روح و روان افراد مسن بسیار مهم می باشد. با این وجود، هنگامی که عملکرد شناختی پس از ۵۰ سالگی مبتلا به اختلال می شود، می تواند پیشبینی کننده قوی بیماری آلزایمر، نوع اصلی زوال عقل و علت ناتوانی در افراد مسن باشد.
برای این مطالعه، تیم تحقیق داده های جمع آوری شده از زنان شرکت کننده در دو کارآزمایی بالینی تصادفی کنترل شده ۱۲ هفته ای را تجزیه و تحلیل کرد.
یافته های کلیدی تجزیه و تحلیل محققان از داده های جمع آوری شده از پرسشنامه های در ارتباط با سابقه باروری زنان نشان داد که حدود ۶۵ درصد از زنان غیرافسرده گزارش دادند که به نوزادشان شیر داده بودند، در حالیکه این رقم در زنان افسرده ۴۴ درصد بود.
نتایج آزمایشات شناختی همینطور نشان داد افرادی که به نوزادشان شیرمادر داده بودند، در هر چهار آزمون شناختی که برای یادگیری، تأخیر در یادآوری، عملکرد اجرایی و پردازش در مقایسه با خانمهایی که شیر مادر نداده بودند، بهتر عمل کردند.منبع:

1400/08/12
23:09:28
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir