در گفت وگو با اسنك اعلام شد

شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس

شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی را پیش شرط بازگشایی مدارس خواند و اظهار داشت: نباید تزریق واکسن ما را از اهمیت رعایت پروتکلهای بهداشتی غافل کند، در مورد کرونا با پاندمی جهانی روبرو می باشیم و واکسیناسیون باید همزمان با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد.


مهندس محسن فرهادی در گفتگو با ایسنا، در خصوص بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، اظهار داشت: مدارس حساسیت بیشتری دارند ولی به صورت کلی در شرایط کرونا باید راه اندازی کلاس های حضوری با جمعیت هایی که قبلا سر کلاس حاضر می شدند را فراموش نماییم و شرط بازگشایی این است که علیرغم تاکیدات فراوان بر واکسیناسیون، اما آنرا در محاسباتمان نیاوریم و تصور نکنیم چون دانش آموزان و معلمین واکسن زدند، کرونا به کلاس درس راه ندارد؛ با این شرط همچنان درصد رعایت پروتکل ها بالا خواهد بود.
او تصریح کرد: مدرسه برای آغاز فعالیت باید کلاس هایش خلوت باشد و فاصله یک و نیم تا دو متری دانش آموزان در کلاس حفظ شود؛ درعین حال تهویه در کلاس از اولویت های اصلی است، دانش آموز و معلم باید به قدر کفایت لباس بپوشند تا امکان باز کردن درب و پنجره ها مرتبا فراهم باشد تا هوا تازه شود. تعداد مجاز حضور شاگرادان در کلاس درس بسته به متراژ کلاس متفاوت می باشد، مثلاً در یک کلاس ۴۰ متری ۱۰ دانش آموز می توانند حاضر باشند. محاسبه این مورد هم بر عهده مدیریت مدرسه است، اما باید در نظر بگیرد که برای هر دانش آموز احتیاج به چهار متر مربع فضا داریم.
وی ادامه داد: شروع کلاس ها برای مدارسی که دانش آموزان زیادی دارند، باید تلفیقی از حضوری، غیر حضوری، کارگاهی و آزمایشگاهی باشد. با این تلفیق، سال تحصیلی آموزشی حضوری خوبی خواهیم داشت؛ ولی اگر در بازگشایی ها گرفتار تعجیل شویم مطمئنا شرایط مشکل می شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت تصریح کرد: کماکان مدیر مدرسه مسئولیت نظارتی دارد و ناظران بهداشتی به شکل تصادفی و رندوم مدارس را بررسی می کنند.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره چگونگی بازگشایی مدارس برای کودکان کمتر از ۱۲ سال که واکسن تزریق نکرده اند هم به ایسنا اظهار داشت: متاسفانه در مورد کرونا با پاندمی جهانی روبرو می باشیم و بدین سان واکسیناسیون باید همزمان با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد. متاسفانه هنوز حلقه انتقال بیماری در دنیا شکسته نشده است و باید واکسیناسیون را تاحدی افزایش دهیم که بتوانیم از فواید آن استفاده نماییم. برای سنین زیر ۱۲ سال رعایت پروتکلهای بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد و مدارس باید بگونه ای برنامه ریزی کنند که کودکان زیر ۱۲ سال با شرایط ویژه تری سر کلاس حاضر شوند. البته برخی مدارس هم تعداد بسیار پایینی دانش آموز دارند که کنترل آنها راحت است.
او درباره فعالیت بوفه مدارس هم اظهار نمود: مقرر است بوفه ها فعلاً راه اندازی نشود و بچه ها از خانه خوراکی با خود همراه داشته باشند؛ البته ساعت حضور دانش آموزان هم کاهش پیدا کرده است و مقرر است تنها برای رفع اشکال و دروس خاص به مدرسه روند. در این حوزه هم خود مدرسه این دروس خاصی که دانش آموزان برای آن به مدرسه می آیند را انتخاب می کند.1400/08/08
10:09:15
5.0 / 5
1341
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir