محققان می گویند؛

نوشیدن شیر داغ پیش از خواب باعث بهبود کیفیت خواب شبانه می شود

نوشیدن شیر داغ پیش از خواب باعث بهبود کیفیت خواب شبانه می شود

به گزارش اسنک طبق سفارش های قدیمی، نوشیدن یک لیوان شیر گرم هنگام خواب سبب خواب خوب شبانه می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، خواص تقویت کننده شیر معمولا به تریپتوفان موجود در آن نسبت داده می شود، اما هم اکنون محققان تلفیقی از پپتیدهای شیر، معروف به کازئین تریپتیک هیدرولیزات (CTH) را کشف کرده اند که استرس را از بین برده و کیفیت خواب را زیاد می کند.
در حال حاضر، محققان پپتیدهای خاصی را در CTH شناسایی کرده اند که امکان دارد روزی در داروهای جدید و طبیعی خواب استفاده شوند.
داروهای آرامبخش مانند بنزودیازپین ها و زولپیدم معمولا برای درمان بیخوابی تجویز می شوند، اما می توانند عوارض جانبی داشته و افراد به آنها معتاد شوند. خیلی از داروهای آرامبخش با فعال کردن گیرنده GABA، پروتئینی در مغز که سیگنال دهی عصبی را متوقف می کند، عمل می کنند.
دانشمندان همینطور چندین پپتید طبیعی یا بخش های کوچک پروتئین را کشف کرده اند که با گیرنده GABA پیوند یافته و دارای اثرات ضداضطراب و تقویت خواب هستند.
به عنوان مثال، یک نوع پروتئین در شیر گاو، به نام کازئین، همراه با آنزیم گوارشی تریپسین، تلفیقی از پپتیدهای تقویت کننده خواب معروف به CTH را تولید می کند. در این ترکیب، یک پپتید خاص شناخته شده معروف به α- کازوزپین (α-CZP) شناسایی شده است که می تواند مسئول بعضی از این اثرات باشد.

1400/08/01
10:50:47
5.0 / 5
1201
تگهای خبر: پروتئین , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir