وزیر بهداشت اعلام كرد

تزریق دو دز واکسن، شرط ورود به ایران

تزریق دو دز واکسن، شرط ورود به ایران

به گزارش اسنک وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: شرط ورود هر کسی به کشور زدن دو دوز واکسن کرونا است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی ظهر امروز در نشست مشترک وزیران امور خارجه، میراث فرهنگی و گردشگری و بهداشت و درمان که در محل وزارت خارجه با محوریت گردشگری برگزار شد، با عرضه آماری از میزان واکسیناسیون صورت گرفته در کشور در دو دوز اول و دوم اظهار داشت: باوجود واکسیناسیون صورت گرفته و ادامه آن، مردم همچنان باید پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند تا روند انتشار ویروس در کشور کند شود.
وی با اشاره به اینکه هر کسی که می خواهد وارد کشور شود باید حتما دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشد، اظهار داشت: ما تلاش مان این است که با هماهنگی وزارت امور خارجه و وزارت گردشگری مبحث دیپلماسی سلامت را تقویت نماییم و بتوانیم خدمات بیشتری را به کسانی که به کشورمان برای دریافت تسهیلات بهداشتی رجوع می کنند، عرضه نماییم.
عین اللهی با اشاره به اینکه عرضه مناسب خدمات بهداشتی به گردشگران سلامت سبب تبلیغ در مورد خدمات بهداشتی ایران خواهد بود و این مورد منافع خوبی را برای کشور به همراه دارد، اظهار داشت: ما به تمام دانشکده های علوم پزشکی در مرزها اعلام نموده ایم که مبحث گردشگری سلامت را راه بیاندازند. در شهرهای بزرگ هم ظرفیت های خوبی برای گردشگری سلامت وجود دارد و می توانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده نماییم.
وی اظهار داشت: امیدواریم در این نشست بتوانیم تصمیمات خوبی در عرصه گردشگری و توسعه آن همچون گردشگری سلامت با در نظر گرفتن پروتکلهای بهداشتی و آئین نامه های مربوطه در این حوزه دریافت نماییم.
منبع:

1400/07/26
23:25:26
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir