محققان ژاپنی می گویند؛

اضافه وزن سبب نازک شدن تار موها می شود

اضافه وزن سبب نازک شدن تار موها می شود

تحقیقات نشان می دهد سیگنال های التهابی در سلول های بنیادی می توانند منجر به نازک شدن و ریزش مو شوند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، پژوهشگران دریافتند علت چاقی می تواند منجر به نازک شدن موها شود. پژوهشگران دانشگاه پزشکی توکیو ژاپن دریافتند که سلول های بنیادی درون فولیکول های مو در موش هایی که رژیم غذایی پرچربی دارند متفاوت از موش هایی است که رژیم غذایی استاندارد دارند.
سیگنال های التهابی در سلول های بنیادی منجر به این تفاوت ها شده و در نهایت سبب نازک شدن و ریزش مو می شود. این داده های جذاب ارتباط پیچیده بین چاقی و اختلال عملکرد اندام ها را روشن می کند.
به خوبی مشخص شده است که چاقی با ایجاد بیماریهای گوناگون در انسان ارتباط دارد. بیماریهای قلبی، دیابت و سایر بیماریها در افراد چاق بسیار شایع است. با این وجود، کاملاً معین نیست که چگونه اندام های بدن بطور خاص در اثر چاقی مزمن از بین می روند و عملکرد خودرا از دست می دهند.
در مطالعه اخیر، تعدادی از محققان از آزمایش بر روی موش ها جهت بررسی این که چگونه رژیم غذایی پرچرب یا چاقی ناشی از ژنتیک می تواند بر نازک شدن و ریزش موها تأثیر بگذارد، استفاده کردند. پژوهشگران دریافتند که چاقی می تواند منجر به از میان رفتن سلول های بنیادی فولیکول مو بوسیله القا سیگنال های التهابی خاص، جلوگیری از بازسازی فولیکول مو و در نهایت از دست دادن فولیکول های مو شود.
به گفته پژوهشگران، تغذیه با رژیم غذایی پرچرب با از بین بردن سلول های بنیادی فولیکول مو که سلول های بالغ مو را رشد می دهند، به خصوص در موش های پیر، نازک شدن مو را تسریع می کند.

1400/07/15
20:31:52
5.0 / 5
1103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir