گسترش محدودیت های کرونائی در نیوزیلند

گسترش محدودیت های کرونائی در نیوزیلند

اسنک: شیوع گسترده سویه مسری دلتا در سایر نقاط نیوزیلند علاوه بر شهر اوکلند، موجب گسترش محدودیت های کرونائی به دیگر نواحی این کشور شد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، با گسترش شیوع سویه دلتای کروناویروس در دیگر نواحی نیوزیلند علاوه بر شهر اوکلند، جاسیندا آردرن، نخست وزیر این کشور محدودیت های کرونائی را در دیگر مناطق که شاهد شیوع گسترده این ویروس بوده اند، اعمال کرد.
طبق گزارش ها، ۳۲ مورد جدید مبتلاشدن به کووید۱۹ امروز (یکشنبه) در اوکلند، بزرگترین شهر این کشور که از اواسط ماه آگوست میلادی در محدودیت های کرونائی به سر میبرد و دو مورد جدید مبتلاشدن به این ویروس در منطقه وایکاتو واقع در ۱۴۷ کیلومتری جنوب اوکلند، به ثبت رسیده است.
آردرن امروز اعلام نمود که بخش هایی از منطقه وایکاتو به مدت پنج روز در محدودیت های کرونائی به سر خواهند برد.
نیوزیلند در بین تعداد قلیل از کشورهایی بود که موارد مبتلاشدن به کووید۱۹ را در سال قبل میلادی (۲۰۲۰) به صفر رساند و تا آخرین موج شیوع این بیماری در ماه آگوست میلادی امسال بدون هیچگونه مورد مبتلاشدن به این ویروس باقی ماند.
بگفته آردرن، محدودیت های سختگیرانه کرونائی در نیوزیلند زمانی اختتام می یابند که ۹۰ درصد از افراد واجد شرایط در این کشور بطور کامل واکسینه شده باشند و این در حالیست که اکنون تنها ۴۶ درصد از جمعیت این کشور واکسینه شده اند.
همین طور کریس هیپکینز، مسوول ستاد مقابله با کووید۱۹ در نیوزیلند امروز اعلام نمود که واکسیناسیون کامل برای شهروندان غیر نیوزیلندی که از یک نوامبر سال جاری (ماه آینده میلادی) وارد این کشور می شوند، الزامی خواهد بود.
به گزارش اسنک به نقل از روزنامه گاردین، شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند نیز امروز اعلام نمود که مسافران پروازهای بین المللی این شرکت هواپیمایی ملزم به واکسینه شدن کامل در مقابل کووید۱۹ خواهند بود.
منبع:

1400/07/12
10:27:13
5.0 / 5
269
تگهای خبر: بیمار , بیماری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir