کاهش خطر بیماری قلبی با زندگی در مناطق سرسبز

کاهش خطر بیماری قلبی با زندگی در مناطق سرسبز

برمبنای داده های یک مطالعه جدید، افرادی که در محله های سرسبز زندگی می کنند کمتر در معرض خطر مبتلاشدن به بیماریهای قلبی_عروقی قرار دارند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا بعد از انجام مطالعه ای اظهار کرده اند که سبزتر شدن خیابان ها و محله ها می تواند میزان مبتلاشدن به بیماریهای قلبی را در طول زمان کم کند و کاشت درخت می تواند "سرمایه گذاری کم هزینه" برای بهبود سلامت و تندرستی مردم باشد.
در این مطالعه ۲۴۳ هزار و ۵۵۸ آمریکایی ۶۵ ساله و بالاتر که در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ در منطقه میامی آمریکا زندگی می کردند مورد بررسی قرار گرفتند. در این مطالعه همین طور تصاویر ماهواره ای برای اندازه گیری میزان پوشش گیاهی در بلوک های شهر برمبنای میزان بازتاب و جذب نور مرئی و نامرئی استفاده شد.
محققان سرسبزی محل زندگی افراد را با احتمال مبتلاشدن به هرگونه بیماری قلبی_عروقی جدید همچون حمله قلبی، فیبریلاسیون دهلیزی، نارسایی قلبی، بیماری ایسکمیک قلب، فشار خون بالا و سکته مغزی/حمله ایسکمیک گذرا ارزیابی کردند.
نتایج نشان داد افرادی که در محله های سرسبز شهر زندگی می کنند در مقایسه با افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که پوشش گیاهی کمتری دارد، ۱۶ درصد کمتر در معرض مبتلاشدن به بیماریهای قلبی_عروقی هستند.
به گزارش ایندیپندنت، نویسنده این مطالعه دکتر ویلیام ایتکن از دانشگاه میامی اظهار داشت: ما گمان می نماییم که عوامل مختلفی ممکنست در این مشاهدات نقش داشته باشند. بعنوان مثال افرادی که در مناطق سرسبز زندگی می کنند ممکنست بیشتر در فضای باز ورزش کنند و به سبب حضور در طبیعت، استرس کمتری احساس کنند. علاوه بر این، پوشش گیاهی می تواند تا حدی از آلودگی هوا و آلودگی صوتی پیشگیری کند.
وی اضافه کرد: درختکاری و سبز شدن محله ها دارای مزایای مختلفی است و سرمایه گذاری نسبتاً کم هزینه ای را برای افزایش سلامت و تندرستی مردم در خیلی از شرایط ارائه می دهد.1400/06/07
22:20:43
5.0 / 5
1339
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir