مجازات های متخلفان پروتكل های بهداشتی اعلام گردید بعلاوه جزئیات

مجازات های متخلفان پروتكل های بهداشتی اعلام گردید بعلاوه جزئیات

معاون كل وزارت بهداشت، مجازات های عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی كه در جلسه اخیر ستاد ملی مدیریت كرونا به تصویب رسید را اعلام و اشاره كرد: ارائه خدمات از طرف دستگاه های دولتی و غیردولتی به افراد و مراجعه كنندگانی كه از ماسك استفاده نكرده یا فاصله اجتماعی را رعایت نمی كنند، ممنوع بوده و متخلفین در زمینه ارائه خدمات، مجازات خواهند شد.


دکتر ایرج حریرچی در پاسخ به سوال ایسنا درباره مجازات های تعیین شده برای متخلفان شیوه نامه های بهداشتی که در جلسه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا به تصویب رسید، اظهار داشت: در جلسه روز شنبه ستاد ملی مدیریت کرونا مجازات هایی برای عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی ستاد مدیریت کرونا، تصویب گردید.
وی درباره مجازاتهای تعیین شده در حوزه اداری و دستگاه های اجرایی اظهار داشت: عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از طرف کارکنان و مدیران اجرایی تخلف شمرده می شود و به وزارتخانه ها اختیار داده شد که با این تخلف برخورد کنند. بدین سان در مرحله اول اخطار کتبی با درج در پرونده، مرحله دوم توبیخ با درج در پرونده، در مرتبه سوم کسر یک سوم از حقوق و فوق العاده شغل تا یک ماه، مرتبه چهارم کسر یک سوم از حقوق و عناوین مشابه تا سه ماه و مرتبه پنجم انفصال موقت از خدمت تا سه ماه در نظر گرفته شده است.
معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، مجازاتهای این بند قطعی و غیرقابل تجدید نظر است.
حریرچی همین طور درباره مجازاتهای تعیین شده در حوزه صنفی نیز اظهار داشت: عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از طرف اصناف و حرفه ها و مشاغل، تخلف صنفی و حرفه ای شمرده می شود. مجازات این تخلفات نیز به این صورت است که در مرتبه اول تذکر کتبی با درج در پرونده صنفی و حرفه ای، در مرحله دوم تعطیلی و پلمب واحد به مدت پنج روز و در مرحله سوم نیز تعطیلی فعالیت حرفه ای به مدت 10 روز خواهد بود.
وی اصرار کرد که بنابر مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، تشخیص تخلف در این مورد بر عهده مراجع بازرسی و نظارتی صنفی و سازمان تعزیرات است.
معاون کل وزارت بهداشت درباره مجازاتهای در نظر گرفته شده در حوزه عمومی (مردم) به ایسنا، اظهار داشت: در حوزه عمومی استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای کلیه آحاد جامعه در وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز تجمعی سربسته و محیط های صنفی (مانند مغازه ها) و اداری الزامی است.
وی در این زمینه اشاره کرد: نکته مهم آن است که ارائه خدمات و تسهیلات اداری، انتظامی، قضایی، رفاهی، بانکی و خدماتی از طرف دستگاه های دولتی و غیردولتی به افراد و مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکرده یا فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند، ممنوع بوده و متخلفین در زمینه ارائه خدمات بر حسب مورد، طبق دو بند قبلی مجازات خواهند شد.1399/05/27
10:32:29
5.0 / 5
321
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسنک snacu.ir